שתף

האם זה הזמן הנכון לעבור בנק?

לפעמים בנק אחד יכול לתת לכם יותר ממה שנותן לכם הבנק הנוכחי - מה שיקבל משנה תוקף אם אכן יקומו בעתיד הקרוב בנקים חדשים, כפי שמתכננים כרגע במערכת הפוליטית

25.09.2017

אולי זו ההרגשה ש"כל הבנקים אותו הדבר" או חוסר החשק להתמודד עם ביורוקרטיה מתישה, אך הנתונים מראים כי פחות מעשרה אחוזים מאזרחי ישראל עברו בנק במהלך חייהם.

וזה חבל, כי לפעמים בנק אחר יכול לתת לכם יותר ממה שנותן לכם הבנק הנוכחי - מה שיקבל משנה תוקף אם אכן יקומו בעתיד הקרוב בנקים חדשים, כפי שמתכננים כרגע במערכת הפוליטית.

אז איך עוברים בנק ולמה כדאי לעשות זאת?

ישנה בדרך כלל סיבה אחת למעבר בין הבנקים: תנאים טובים יותר בבנק אחר.

לקבל תנאים טובים יותר במקום אחר

היום, כשפריסת הסניפים של רוב הבנקים משמעותית למדי, וכשאפשר את רוב הפעולות לבצע דרך אתר האינטרנט של הבנק, זו כנראה תהיה הסיבה היחידה לעבור: ניסיון להשיג תנאים טובים יותר.

כאן חשוב לציין, כי מה שטוב לאדם אחד לא בהכרח יהיה טוב לאדם אחר.

מאחר שאין הבדלים משמעותיים כיום בין בנק אחד למשנהו - שלא כמו בענפים תחרותיים כדוגמת רשתות השיווק - הסיבה לעבור בנק היא בשל יתרון ספציפי בתחום מסוים, כמו הלוואות, אשראי או עמלות.

אם אתם מרגישים שהבנק שלכם יכול לתת לכם יותר אך לא נותן, הגיע הזמן לעשות את הצעד הראשון: להשוות. בקשו מהבנק שלכם את פירוט התנאים שלפיהם מתנהל החשבון שלכם (משהו שחובה עליו לספק לכם פעמיים בשנה).

לאחר מכן, בקשו לדעת מה הם התנאים שמציעים בנקים אחרים - על ידי שיחה פשוטה עם שירות הלקוחות של כל בנק. השוו בין התנאים ומצאו את הבנק שיהיה המתאים ביותר עבורכם. לאחר מכן, תוכלו להתחיל בתהליך המעבר.

הכינו את כל המסמכים - ותנו לבנק החדש לסייע לכם

בעת הבקשה למעבר בין בנקים, חשוב לעשות שני דברים: לברר בדיוק מה הם החובות וההתחייבויות שלכם לבנק ולגורמים נוספים, ולפרט בפני אנשי הבנק הנוכחי, בצורה המדויקת והברורה ביותר, מה ברצונכם לעשות בנוגע לכל אלו. הפירוט הזה יחסוך מכם טרטור רב ולמעשה יכין אתכם מראש לקראת המהלך.

כאן חשוב לציין כי הבנק החדש אמור לסייע לכם בתהליך (יש לו אינטרס לעשות זאת). הוא אמור להודיע על המעבר לכל הגופים הרלוונטיים: לגורמים שמעבירים לכם כסף, החל במעסיק ועד לקרן הפנסיה; לגורמים שמקבלים מכם כסף דרך קבע, החל מבנק המשכנתאות ועד לחברת החשמל; לחברת האשראי שלכם, בין אם החלטתם להנפיק כרטיס חדש ובין אם מדובר בכרטיס חוץ-בנקאי שהזמנתם בעצמכם.

כלומר הבנק החדש שלכם אמור לעשות את כל העבודה הקשה באמת. אתם לא תצטרכו לרדוף אחרי אף אחד - אך בתנאי שזכרתם לוודא כל התחייבות, כל חוב וכל קשר כספי כלשהו טופל בצורה הטובה ביותר.

וכמה כל זה עולה לכם?

רבים לא יודעים זאת, אך החוק קובע כי המעבר בין הבנקים יסתכם לכל היותר בעמלות של 80 ש"ח - 40 ש"ח לבנקים ו-40 ש"ח לחברות האשראי. ודאו שכך אכן קורה, ושלא גובים מכם כסף רב מדי.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להעברת חשבון בנק, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש