שתף

חוק ביטוח בריאות ממלכתי

לפני חקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי קופות החולים מימנו את פעילותן ע"י דמי חבר, ששולמו להן באופן פרטי ע"י כל אזרח שרצה בכך. כלומר, אזרח שלא שילם דמי חבר לקופת החולים - לא זכה לכיסוי של ביטוח בריאות

16.07.2017

חוק ביטוח בריאות ממלכתי, התשנ"ה-1995 חוקק, כדי להסדיר את מתן שירותי הבריאות לתושבי ישראל באמצעות קופות החולים.

החוק שנכנס לתוקפו בינואר 1995 (נחקק ע"י שר הבריאות לשעבר, חיים רמון), והביא לשינוי בסטאטוס של זכויות תושבי ישראל לקבלת שירותי בריאות, באופן מימון השירותים, ובכל הקשור לתכולת השירותים השונים.

חוק ביטוח בריאות ממלכתי צמח מהשאיפה לצדק חברתי, שוויון ועזרה הדדית.

לפני חקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי קופות החולים מימנו את פעילותן ע"י דמי חבר, ששולמו להן באופן פרטי ע"י כל אזרח שרצה בכך.

כלומר: אזרח שלא שילם דמי חבר לקופת החולים - לא זכה לכיסוי של ביטוח בריאות.

המצב ה"לא בריא" הזה (תרתי משמע) הביא לצורך בחקיקת החוק, שיסדיר מעמדו של כל תושב במדינה כמבוטח בביטוח בריאות ע"י אחת מקופות החולים, בהתאם לבחירתו. הפרמיה של הביטוח נגבית על ידי המוסד לביטוח לאומי בהתאמה להכנסתו של התושב, ואז מועברת אל קופת החולים בה הוא חבר.

עם חקיקתו, הרי שחוק בריאות ממלכתי היטיב עם השכבות החלשות בישראל - כמיליון אזרחים, שלא היו מבוטחים קודם כלל באיזה שהוא סוג של ביטוח רפואי, או שהיו מבוטחים באופן חלקי בלבד.

הם החלו זוכים לכיסוי ביטוחי בסיסי, ומקבלים שירותים מקופת החולים בה בחרו להיות חברים.

לסעיף הבא: המצב כיום ואפשרויות ביטוח בריאות בישראל

לתוכן עניינים: מדריך ביטוח בריאות

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לביטוח בריאות מקיף, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש