שתף

חברות הסלולר מסתערות על הארנק שלנו - עידן הארנק הסלולרי הולך ומתקרב

שלל אפליקציות חדשות שהושקו באחרונה מאפשר להשתמש במכשיר הסלולרי שלנו בתור כרטיס אשראי דיגיטלי

06.10.2013

עולם כרטיסי האשראי הולך ומתמזג לעולם הטלפונים החכמים. שורה של חידושים שהושקו באחרונה מקרבת עוד יותר את היום שבו נשלם במקומות רבים היישר מהסלולרי שלנו.

כבר שנים רבות שנושא הארנק הדיגיטלי נמצא בכותרות, אבל עד עתה המימוש שלו היה חלקי ביותר. בין השאר בגלל שחברות הסלולר הגדולות עדיין לא אימצו תקן אחיד, ובשל הרגישויות בנושא האבטחה. טכנולוגיית NFC שהיא הנפוצה ביותר עדיין לא אומצה על ידי אפל, ועד שלא תוטמע במכשירי האייפון, קשה לראות כיצד היא תזכה לתפוצה המונית.

על פי תחזית של ABI REASEARCH מנובמבר 2012, פוטנציאל השוק של תשלומי NFC שעמד ב-2012 על 4 מיליארד דולר, יעמוד ב-2017 על 191 מיליארד.

ומה חדש בתחום בישראל? חברת פלאפון חתמה באחרונה על הסכמי שיתוף פעולה עם ישראכרט ולאומי קארד במטרה להשיק ארנק סלולרי.

הפתרון של פלאפון יהיה מבוסס על טכנולוגיית NFC, שעדיין לא נמצאת ברוב המכשירים החכמים, אבל על פי ההערכות כאמור, בעתיד היא תיכלל ברובם. הפתרון מאפשר לבצע תשלום בבתי עסק ישירות מהסלולרי, לאחר שהלקוח נרשם לשירות.

איך זה יעבוד?

לקוחות שיבחרו להצטרף לשירות יקבלו כרטיס אשראי חוץ-בנקאי. בכרטיס ישולב לצד הפס המגנטי גם שבב שמאפשר לבצע את התקשורת.

בנוסף: על המכשיר תודבק מדבקה מיוחדת, שמהווה שלוחה שלו.

בבתי עסק ברחבי הארץ שיצטרפו לשירות יוצב מכשיר מיוחד שיכול לקרוא את המדבקה ולקבל נתונים מהשבב. התשלום מבוצע באמצעות קירוב המדבקה למכשיר הקורא וזה ישדר את הנתונים שיוזנו למכשיר – למסוף. פרטי האשראי מוזנים כמובן מראש למכשיר בעת הרישום.

לצד השקת השירות תציע פלאפון ללקוחותיה גם אפליקציה ייחודית למעקב אחר ההוצאות – קבלת מבצעים והטבות מותאמים אישית. בפלאפון בונים על התחום כפיצוי למנועי ההכנסות שאבדו לחברות הסלולר בשנים האחרונות, כאשר הרווחים יגיעו מעמלות, בהן היא תתחלק יחד עם חברת האשראי.

בחברה מקווים להגיע לחצי מיליון משתמשים בתוך שלוש שנים ובונים במיוחד על המוטיבציה הצרכנית להשתמש בסלולרי כאמצעי להצטרפות למועדוני לקוחות ולקבלת הטבות.

כיום, יש כבר על פי ההערכות בישראל כ-50 אלף מדבקות אשראי וכ-100 אלף כרטיסי אשראי אלחוטיים שמתממשקים לכ-2,000 מסופונים אלחוטיים. בסקר שנערך לאחרונה ע"י ויזה אירופה, 50% מהצרכנים בישראל אמרו שהם מעוניינים באפשרות לשלם תשלומים דרך מכשיר הסלולר.

כרטיס ייחודי

ישראכרט חברה גם לאורנג` והחברות יציעו כרטיס הטבות ייחודי לחברי מועדון Orange one המעניק הנחה קבועה של 17 אחוז במגוון רשתות מובילות - וניתן לטעינה באמצעות אפליקציה. בעתיד, שיתוף הפעולה יורחב לתשלום באמצעות הטלפון הסלולרי.

בשלב זה, ניתן יהיה לקבל את הכרטיס לאחר רישום באפליקציה סלולרית או באתרOrange . הכרטיס אינו כרוך בתשלום או בעמלה כלשהי. ניתן להטעין את הכרטיס בסכום של עד 1000 שקל בכל טעינה ולטעון אותו עד שלוש פעמים בחודש.

ומה בסלקום? החברה חתמה על שיתוף פעולה עם ויזה כאל באוגוסט האחרון, אך עדיין לא השיקה ארנק סלולרי.

תשלום במוניות

ישראכרט השיקה באחרונה גם אפשרות לבצע הזמנה ותשלום באלפי מוניות באמצעות ארנק התשלומים באפליקציית ישראכרט בסלולרי.

תחום המוניות נכבש באחרונה על ידי מספר אפליקציות שמציעות הזמנה ותשלום בסלולרי, ובישראכרט החליטו להצטרף לטרנד. האפליקציה פתוחה לשימוש לקוחות כל החברות האשראי. היא תאפשר ללקוחות להזמין מונית בלחיצת כפתור לכל יעד. מרגע הזמנת המונית יוכל הלקוח לראות את מיקומה המדויק, זמן הגעתה ופרטי הנהג. השת"פ יכלול כ-7000 מוניות בכל רחבי הארץ.

לאפליקציה החדשה יתרון אחד בולט בהשוואה למתחרות – היא מאפשרת לשלם גם בכניסה למונית אקראית ברחוב, שמסומנת כמי שמכבדת תשלום בארנק התשלומים של ישראכרט. באפליקציה מעדכנים את קוד המונית ובסיום הנסיעה מתבצע תשלום באשראי.

ארנק התשלומים באפליקציה של ישראכרט זמין בחנות האפליקציות לאייפון ובחנות האפליקציות לאנדרואיד. כל זאת, כאשר ההרשמה לשירות היא ללא תשלום, תוך הזנת פרטי כרטיס האשראי שיחויב (ניתן להזין יותר מכרטיס אשראי אחד).

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש