שתף

התייקרות המשכנתאות נמשכת ברבעון 3

התייקרות המשכנתאות נמשכת ברבעון 3

12.10.2016

על פי בנק ישראל התייקרות המשכנתאות נמשכת ולא נראת שום פעולה יזומה לבלום אותה

 

מנתונים שפורסמו במהלך חודש יולי, סך המשכנתאות שנלקחו עבר את רף 5 מיליארד שקל אך מפתיע כי בהשוואה לחודש הקודם משקף ירידה של כ 5%.

 

הירידה בסך המשכנתאות קצת מבלבלת כי מנתוני בנק ישראל עולה שכמות המשכנתאות שנלקחו גדלה ועברה את רף ה 8,000 וממוצע המשכנתאות עומד על כ 666 אלף שקל.

 

פעולה ראשונה שניתן לבצע הינה מכרז ריביות משכנתא בין הבנקים לקבלת הצעות מיועצי משכנתאות

לקוחות שלוקחים משכנתא חדשה גילו כי גם במהלך חודש יולי הריבית עלתה והשפיע בכל המסלולים.

לקוחות שבדקו אפשרות של מחזור המשכנתא, נתקלו גם בשינויים בריביות שהפכו אתתהליך המחזור ללא כדאי. כך למשל מסלול ריבית קבועה לא צמודה, המהווה כשליש מסך ההלוואות עלתה הריבית מ 4.17% ל- 4.35% בהלוואה לתקופה ארוכה.

 

עליה דומה חלה בריביות הצמודות מדד, מ- 3.45% ל- 3.66%.

 

השינויים החלים חדשות לבקרים בריביות עם הודעות לא ברורות של שר האוצר והניסיום לבצע שינוי בתחום הדיור, מכניסים את הציבור והבנקים לבלבול אשר בסופו של דבר פועל בצורה הפוכה.

 

לקוחות שוב מתקשים לקחת הלוואות ראויות לדיור. מי שכבר הצליח להשיג מספיק הון עצמי לרכוש דירה, מוצא את עצמו משלם סכומים גבוהים מאוד בהחזר החודשי.

 

אותם אלה שהמתמודדו עם הדילמה האם לקחת משכנתא או להמתין, כנראה הבינו כי לא הולך להיות שינוי לטובה והריביות על משכנתאות רק יעלו ויחמירו את המצב שלהם.

 

על פי כל האנליסטים, לא הולך להיות שינוי בזמן הקרוב והצפי לעליית הריביות והתייקרות תחום המשכנתאות.

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש