שתף

השוואת התנאים בין כרטיסי האשראי החוץ-בנקאיים ה"מתגלגלים"

ישנם כיום שלושה כרטיסי אשראי מתגלגל מובילים: More של חברת ישראכרט, Multi של לאומי קארד ו- Active של ויזה כ.א.ל. מהם התנאים בכל אחד מהם?

29.11.2007

שוק האשראי מנסה להמציא את הגלגל כל פעם מחדש, ובפעם האחרונה היה זה עם כרטיסי האשראי המתגלגל.

מדובר באשראי חוץ בנקאי שנותנת חברת כרטיסי אשראי בנוסף למסגרת האשראי הבנקאית של הלקוח.

הרעיון הוא שניתן לבחור שלא לשלם את ההוצאות שנצברו במועד החיוב הקרוב אלא "לגלגל" אותן לחודשים הבאים.

כיום ישנם שלושה כרטיסי אשראי מתגלגל מובילים: More של חברת ישראכרט (IsracardMore - מקומי ו- MastercardMore - בינלאומי), Multi של לאומי קארד (MultiMastercard ו- MultiVisa) ו- Active של ויזה כ.א.ל (VisaActive ו- DinersActive). בנוסף קיימים גם כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים של גופים מסחריים כגון של שופרסל, YOU (הריבוע הכחול) ולייף-סטייל של הסופרפארם.

מה מקבלים בכל אחד?

1. More – ישראכרט

מסגרת האשראי המקסימלית – 45,000 ש"ח. טווח הריביות נע בין פריים+2.8% - פריים+4.9%.

בנוסף משולמת עמלה חודשית בגובה 6.78 ש"ח. ניתן לבחור בין 4 מועדי תשלום – 2 לחודש, 10 לחודש, 15 לחודש ו- 20 לחודש. כמו כן, ניתן לבחור איזה חלק מהחיובים בכרטיסים ברצונכם לדחות לחודשים הבאים, זאת תוך 20 ימים ממועד החיוב בהם לא תחויבו בריבית (ביחד עם 30 הימים שבין החיובים החודשיים מגיעים לסה``כ 50 ימים ללא ריבית). במידה ולא הודעתם תחוייבו אוטומטית בגבוה מבין 5% מהסכום או 150 ש``ח.

2. Multi - לאומי קארד

מסגרת האשראי המקסימלית – 70,000 ש"ח. טווח הריביות נע בין פריים+2% - פריים+12%. בנוסף משולמת עמלה חודשית בגובה 8.88 ש"ח (ניתן פטור מלא מדמי חבר ועמלות שירות נוספות). ניתן לבחור בין 3 מועדי תשלום: 2 לחודש, 10 לחודש, ו- 15 לחודש. תוכלו לבקש לדחות חלק מהחיובים בכרטיס עד לתאריך החיוב שלכם ובכל מקרה ההחזר החודשי המינימלי במקרה של שימוש בכרטיס הנו הגבוה מבין 1% מהמסגרת המאושרת או 200 ש"ח.

כרטיס ה- MULTI משלב תוכנית נאמנות המגלמות כל אחת הטבה שונה לבחירת הלקוח: 1. תכנית ריבית מולטימטיבית - הנחה של 0.5% על הריבית השנתית. 2. תוכנית הנקודות (כמקובל כיום בכרטיסים אחרים) - צבירת נקודות בכל קנייה והמרתן במתנות ומבצעים כנהוג. לכרטיס מולטי אפשרות המרה לנקודות בנוסע המתמיד של אל-על.

3. Active של ויזה כ.א.ל

מסגרת האשראי המקסימלית – 100,000 ש"ח. טווח הריביות נע בין פריים+3.9% - פריים+8.9%. בנוסף משולמת עמלה חודשית בגובה8 ש"ח (ניתן פטור מלא מדמי חבר ועמלות שירות נוספות). ניתן לבחור בין 2 מועדי תשלום – 2 לחודש, ו- 10 לחודש.

כמו כן, ניתן לבחור איזה חלק מהחיובים בכרטיסים ברצונכם לדחות לחודשים הבאים, זאת תוך 17 ימים ממועד החיוב בהם לא תחויבו בריבית (ביחד עם 30 הימים שבין החיובים החודשיים מגיעים לסך הכל 47 ימים ללא ריבית).

במידה ולא הודעתם תחוייבו אוטומטית ב- 1% - 1.5% על הסכום.

בכל כרטיסי האשראי המתגלגלים מסגרת האשראי ושיעורי הריבית של כל לקוח נקבעים לפי שיטת ה- Application Scoring אשר מנתחת את אופי פעילותו של לקוח ואת רמת הסיכון אשר כרוכה בהקצאת מסגרת אשראי עבורו, בהתאם לנתונים שברשות חברת כרטיסי האשראי לגבי מאפייני הצריכה והיסטוריית האשראי שלו. לקוח עם הכנסה גבוהה יותר יקבל מסגרת אשראי גדולה יותר בריבית נמוכה יותר שמשקפת את סיכון נמוך יותר שהלקוח לא יעמוד בתשלומים.

הכתבה מאת: שגית כהן, בעלת M.A בכלכלה.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש