שתף

הרפורמה להוזלת דמי הניהול בקרנות הפנסיה

הרפורמה להוזלת דמי הניהול בקרנות הפנסיה

21.01.2016

נושאים רבים אשר עוטפים אותנו במהלך החיים, אין אנו מקדישים עבורם תשומת לב מספקת. אחד הנושאים בהם רמת המודעות הממוצעת נמוכה, הינו סוגיית כספי הפנסיה שלנו.

 

לקראת שנת 2016, החליטו בממשלה על מספר צעדים אשר אמורים להוזיל את עליות דמי הניהול הגבוהים. שורת הוראות אלו אמורים להוביל לשינוי במתווה הקיים. אך לנו האזרחים תפקיד משמעותי בסיפור.

 

טופס העברת ביטוח מנהלים / קרן פנסיה

 

כיצד תבוא לידי ביטוי האחריות האישית של כל אחד ואחת ממחזיקי קרנות הפנסיה ?

 

הרפורמה הקוראת להקמת קרן פנסיה ברירת מחדל עבור חוסכים רבים כבר יצאה לדרך. במהלכה יהיה מכרז פנסיוני בהובלתו של אגף שוק ההון, אשר יצור תחרות חדשה בגובהם של דמי הניהול השונים. חברה אשר תציע את דמי הניהול הנמוכים ביותר תוכל להוות את קרן הפנסיה ברירת מחדל עבור אותו ציבור אשר נפגע ממעסיקים שלא דאגו עבורו להסדר פנסיוני מיטיב.

 

הדבר הבולט בסוגיה זו היא שמעתה לציבור יהיה יותר כוח. לחברות ועסקים במשק אין את המוטיבציה לשנות קשרים עסקיים קיימים עם אותן חברות ביטוח ולכן רק התאגדות איתנה ויצירת תחרות על גובה דמי הניהול אכן תסייע לרפורמה להיות מעשית.

 

כפי שנטען קודם לכן, תחום זה איננו מנת חלקו של רוב הציבור. לעיתים מועסקים חותמים על מסמכים בלי לדעת היכן ועל מה הם מאשרים. אותן חברות ענק מנצלות זאת כדי לגבות דמי ניהול גבוהים במיוחד. בטווח הרחוק אותם דמי ניהול ישמשו כנגדנו כאשר נתבע את כספי הפנסיה שלנו.

 

לכן, החוקים, השינויים והרפורמות השונות – כולם באים במטרה לסייע לכלל הציבור להיטיב עם כספו ולבזר את הריכוזיות הקיימת בענף. באם נדע אנו כקהל הלקוחות לנצל את כוחנו, נוכל לעשות מהפכה של ממש גם בנושא מורכב זה!

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש