שתף

הרפורמה בעמלות הבנקים – השוואת תעריפוני הבנקים החדשים

ב- 1.7.08 נכנסה לתוקף הרפורמה בעמלות הבנקים. הרפורמה הביאה לביטול עמלות רבות (72 עמלות במקום 198) שיצרו בעבר כפילויות וכן היא יצרה תעריפון אחיד לכל הבנקים על מנת לאפשר ללקוחות להשוות בין התעריפים ולבחור את הבנק הזול ביותר

03.07.2008

ב- 1.7.08 נכנסה לתוקף הרפורמה בעמלות הבנקים.

הרפורמה שיזם המפקח על הבנקים יועדה לשנות את התעריפים החלים על משקי הבית ועל עסקים קטנים (עסק שמחזור עסקיו השנתי קטן או שווה למיליון ש"ח).

הרפורמה הביאה לביטול עמלות רבות (72 עמלות במקום 198) שיצרו בעבר כפילויות וכן היא יצרה תעריפון אחיד לכל הבנקים על מנת לאפשר ללקוחות להשוות בין התעריפים ולבחור את הבנק הזול ביותר.

להלן השינויים העיקריים בתעריפי העמלות החדשים ליחידים ולעסקים קטנים:

להלן עמלות עיקריות שבוטלו:

• עמלות ניהול החשבון - בוטלו סלי העמלות הקיימים ומעתה הפעולות מתחלקות לפי ערוצי ביצוע: פעולות ע"י פקיד או פעולות בערוץ ישיר.

1. פעולות עו"ש בערוץ הישיר כוללות: זיכוי חשבון באמצעות מסלקה, חיוב בכרטיס אשראי, הפקדת מזומן, משיכת מזומן במכשיר אוטומטי, העברה או הפקדה לחשבון אחר, תשלום שובר, שאילתת מידע בכל נושא, משיכה והפקדת שיק (עד 20 שיקים בקבוצה), חיוב על פי הרשאה לחיוב חשבון או הוראת קבע.

2. פעולות עו"ש ע"י פקיד בנק כוללת: הפדה או משיכת מזומן, פריטת מזומן, הפדקת שיקים או פדיון שיק והפקת תדפיס. פעולה המבוצעת דרך המוקד הטלפוני או באמצעות תיבת שירות נחשבת גם היא לפעולה המבוצעת ע"י פקיד בנק.

• עמלות מסגרת אשראי - לא תיגבה עמלת טיפול באשראי ובטחונות בגין מסגרת אשראי ללקוחות יחידים.

• עמלות על הלוואות - לא תגבה עמלת טיפול באשראי ובטחונות בגין הלוואות (שאינן לדיור) שסכומן שווה ל- 50,000 ₪ ומטה. בוטלה עמלת דמי גביית הלוואה חודשיים בגין הלוואות שאינן לדיור, על הלוואות חדשות.

• עמלות ניירות ערך - בוטלה עמלת תשלום ריבית ודיבידנד. בוטלו המדרגים הקיימים בעמלת קניה/מכירה ונקבעה עמלה אחת. • עמלות מטבע חוץ (מט"ח) - בוטלה עמלת דמי רישום פעולה בחשבונות עו"ש במט"ח. באתר בנק ישראל ניתן למצוא מחשבון להשוואת עלות ניהול חשבון בבנקים השונים

להלן השוואת תעריפי הבנקים החדשים בש"ח:
סוג עמלה/ בנק בנק פועלים בנק לאומי בנק דיסקונט הבינלאומי
פעולות עו"ש בערוץ הישיר 1.35 1.65 2 2.5
פעולות עו"ש ע"י פקיד בנק 6.5 5.5 5.9 6.5
פנקס שיקים (עלות לשיק) 0.36 0.36 0.36 0.36
כרטיס למשיכת מזומנים 33 45.5 72 50
שיק בנקאי 13.7 13.7 20 13.7
שיק חוזר ללא כיסוי 55 55 68 66
טיפול בשיק דחוי 12 12 18.5 14.2
דמי הקצאת אשראי לרבעון 13 12 24 18

 

מההשוואה עולה שהבנקים הגדולים שומרים על יתרונם היחסי בשוק למול הבנקים הקטנים יותר. כמו כן, נראה כי הבנקים מעדיפים שנבצע פעולות בשירות עצמי על פני קבלת שירות מפקיד. בתעריפוני הבנקים תוכלו למצוא הנחות משמעותיות לאוכלוסיות שונות כגון, חיילים, סטודנטים, מעבירי משכורת בסכום מסוים ומעלה וכו`.

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש