שתף

הרפורמה בביטוח בריאות - מה חשוב לדעת?

הרפורמה בביטוח בריאות - מה חשוב לדעת?

23.03.2016

בתאריך 1.2.2016 נכנסה לתוקפה הרפורמה בביטוחי הבריאות בישראל - רפורמה אשר מטרתה ליצור סדר בתחום זה, שהיה עד היום סבוך ומורכב. מה מבטיחה לנו הרפורמה החדשה? כאן תוכלו לדעת הכול.

 

ביטח בריאות - הצעות מחיר

 

מוצר אחיד, ביטוח לתקופה מוגבלת ו`חבילות` נפרדות

 

אפשר לומר, בגדול, שהרפורמה נוגעת לשלושה עניינים מרכזיים:

 

  1. אחידות מבחינת מרכיבי המוצר: הרפורמה מחייבת את חברות הביטוח להציע פוליסת ביטוח בריאות אחידה, שהמרכיבים שבה ידועים וקבועים. על פוליסת הבסיס הזו תוכל החברה להוסיף כיסויים וביטוחים נוספים, בהתאם לבקשתו של הלקוח. האחידות הזו מאפשרת לכל מבוטח להשוות בקלות בין הפוליסות מבחינת המחיר - שיהפוך למעשה לנתון היחיד המשתנה בין חברה לחברה.

     
  2. ביטוח מתחדש, לתקופה של שנתיים: עד היום, פוליסת ביטוח שעליה חתם הלקוח כללה מעין מתווה קבוע הנוגע למחיר הפוליסה. אחת לכמה זמן, המחיר היה מתעדכן (לרוב כלפי מעלה), מבלי שהלקוח יוכל לשנותה. הרפורמה החדשה מחייבת את החברות להציע פוליסת ביטוח לשנתיים בלבד. בתום התקופה, יחליט הלקוח אם להאריך את תקופת הביטוח, בתנאים שתציע החברה מחדש, או לעבור לחברה אחרת.

     
  3. פוליסה אחת, ללא `מוצרים נלווים`: עד היום הציעו רוב חברות הביטוח פוליסות אשר כוללות את הכיסוי שביקש הלקוח - בתוספת כיסויים נלווים שהיה מחויב לרכוש גם כן, כחלק מ`חבילה` כוללת שהוכנה מראש. הרפורמה החדשה מחייבת את החברות להציע פוליסת ביטוח בריאות ללא כל תוספות שאינן רצויות. הלקוח יוכל להוסיף לפוליסה כיסויים נלווים אם ירצה בכך.יש לציין כי הרפורמה אינה נוגעת לפוליסות ביטוח קיימות, שייוותרו כפי שהן, אלא רק לפוליסות חדשות. הצעדים הללו, אשר נֶהֱגו וסוכמו עוד בתקופתה של שרת הבריאות הקודמת, יעל גרמן, אמורים לעשות סדר בתחום שהיה סבוך ומורכב עד היום, ולהפוך אותו קל להבנה לכל צרכן וצרכן.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader