שתף

אושר סופית: לקוחות יוכלו ליהנות מעתה משירותי ניהול תיקים באופן מקוון לחלוטין

יו"ר הרשות לניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר: "המהלך מניח את הבסיס לא רק למתן שירותי ייעוץ וניהול תיקים בסכומים קטנים ללקוחות קטנים, אלא גם מסחר חברתי שמתפתח בעולם ושירותי איתותים למשקיעים בישראל"

22.10.2017

הקלה משמעותית ללקוחות ולמנהלי התיקים שלהם: מעתה לקוחות ומנהלי תיקי ההשקעות לא יצטרכו לקיים מפגשי "פנים אל פנים" לצורך מתן שירותי ניהול תיקים ושירותי ייעוץ או שיווק השקעות.

הקשר של מנהלי התיקים עם הלקוחות יתנהל מעתה כולו באמצעים מקוונים וללא צורך לא רק בקיום פגישה פרונטלית-אישית עם הלקוח על מנת לזהותו, אלא ללא צורך גם בחתימה פיזית על מסמכים שונים.

כך הודיעה היום (א') הרשות לניירות ערך.

 

המהלך נועד להחיל סטנדרטים בינלאומיים מעודכנים בתחום איסור הלבנת הון על מנהלי התיקים, ויחד עם זאת, כולל גם הקלות לגבי אופן זיהוי ואימות פרטי הלקוח בעת פתיחת חשבון.

 

בהוראת הרשות מוסדרים מגוון השירותים אותם רשאים להעניק מנהלי התיקים באמצעים טכנולוגיים, ביניהם: לא רק שירותי ייעוץ השקעות או ניהול תיקים "קלאסיים", אלא גם שירותים נוספים, כמו: שירותי איתותים, כלומר: מתן ייעוץ השקעות אחיד בו זמנית למספר רב של לקוחות באמצעות שליחת מסרוני SMS ושירותי מסחר חברתי, קרי: העמדת פלטפורמה בו הלקוחות יכולים לצפות או להעתיק פעילות במסחר של צד שלישי.

 

יחד עם זאת, לאור הרגולציה החלה בהתאם לחוק איסור הלבנת הון, עדיין נדרשו בעלי הרישיון לקיים פגישה עם הלקוח ולזהות אותו פנים אל פנים וכן לקבל את חתימתו הפיזית על מסמכים מסוימים, ולפיכך לא יכולים היו בעלי הרישיון לקיים הליך מקוון לחלוטין.

 

הרשות הבהירה במקביל כי מתן שירותים אלה טעון רישיון לפי חוק ועמידה בתנאים שנקבעו בהוראת הרשות.

 

"כל מתן של שירותים כאלה שלא על ידי בעלי רישיון מהווה הפרה של הוראות החוק", הדגישה הרשות בהודעה רשמית מטעמה.

 

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר קבע היום כי "כחלק מההערכות הרגולטורית לעולם ההשקעות הדיגיטלי, הרשות מרחיבה את האפשרות למתן שירותי ניהול וייעוץ באמצעים טכנולוגיים ללא צורך בפגישה פרונטלית עם הלקוח. המהלך מניח את הבסיס לא רק למתן שירותי ייעוץ וניהול תיקים בסכומים קטנים ללקוחות קטנים, אלא גם מסחר חברתי שמתפתח בעולם ושירותי איתותים למשקיעים בישראל".

 

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לבחירת מנהלי תיקים, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים: 

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש