שתף

הסמכתו של מנהל תיקים

קריטריונים ברורים של הרשות לניירות ערך למורשים לעסוק בניהול תיקים. כגון: בחינות וסטאז'. הפירוט והציון המלא של הכישורים הללו בכתבה שלפניכם

18.07.2017

למנהל תיקים מקצועי חייב להיות רישיון של הרשות לניירות ערך ופעילותו נעשית במסגרת חברה לניהול תיקים שגם לה יש רישיון מטעם הרשות לניירות ערך.

הרשות לניירות ערך משמשת כגוף ציבורי שתפקידו לשמור על ענייניו של ציבור המשקיעים בניירות ערך באמצעות אכיפת החוקים והתקנות הקיימים בכל הקשור בנושא.

ישנם קריטריונים ברורים של הרשות לניירות ערך למורשים לעסוק בניהול תיקים:

1. העיסוק בניהול תיקים מצריך רישיון של הרשות לניירות ערך. רישיון זה ניתן לאחר עמידה ב- 6 בחינות שונות.

2. מי שהצליח בבחינות מחוייב לעבור סטאז' (תקופת התמחות) של 9 חודשים תחת הנחייתו של מאמן מוסמך בעל ניסיון כמנהל תיקים של 5 שנים לפחות.

3. הסמכה זו הופכת את מנהל התיקים לאנליסט לכל דבר ועניין, המתמחה בניתוח דו"חות כספיים. התמחות זו הכרחית לצורך ביצוע את עבודתו בצורה מקצועית ואחראית.

4. מנהל תיקים יכול לעבוד במסגרת חברה שקיבלה רישיון לניהול תיקי השקעות מהרשות לניירות ערך. רישיון זה ניתן לחברה לאחר עמידה במספר תנאים, וביניהם ביטוח אחריות מקצועית על פי הכללים הקבועים בתקנות והחזקה של הון עצמי מינימאלי.

עמידה בתנאים אלו חשובה מאוד להבטחת כספם של הלקוחות במקרה הצורך.

המשך לדרוש מנהל תיקים עם ניסיון

מדריך לבחירת מנהל תיקים – תוכן עניינים

כיצד בנקרייט יכולה לסייע לכם בבחירת מנהל תיקים

למידע נוסף בנושא השוואת מנהלי תיקים / ניהול תיקי השקעות

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לבחירת מנהל תיקים, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש