שתף

הסכומים שתשיגו בעזרת איתור כספים אבודים

אנשים רבים בישראל פונים אל חברות וארגונים שונים, אשר איתור כספים אבודים הוא תחום ההתמחות שלהם, אבל האם איתור כספים אבודים הוא באמת תהליך שכדאי להשקיע בו זמן? אם תסתכלו על הנתונים שהחברות מפרסמות, אין ספק שתהיה לכם תשובה חד משמעית

הערכת החברות של איתור כספים אבודים, היא שבידי הבנקים וחברות הביטוח למעלה מ-15 מיליארד (!) שקלים, שמוגדרים כ"כספים אבודים". 

 

גם אם נניח שהתחזית הזו אופטימית במקצת, עדיין מדובר על סכומים נכבדים מאוד, שאיש לא היה מוותר עליהם. אז איך בעצם כסף הולך לאיבוד?

 

כל הדרכים של איתור כספים אבודים

 

בשביל להבין איך מתבצע איתור כספים אבודים, חשוב כמובן להבין קודם כל אילו סוגי כספים בכלל נוטים "ללכת לאיבוד" מלכתחילה.

 

ככלל, נהוג לחלק את ה"כספים האבודים" לשתי קבוצות: כסף שמגיע לכם במסגרת של הסכמי פנסיה שונים עם חברות הביטוח, או כסף שאדם אחר הועיד או הוריש לכם ומסיבות שונות לא הגיע לידיכם.

 

איתור "כספים אבודים" שנמצאים אצל חברות הביטוח יכולים להתבצע מכל מיני סיבות שונות.

 

לא מעט אנשים קיימו קשר אישי עם סוכן הביטוח שלהם במשך שנים רבות. לאחר זמן הסוכן פרש, והעביר את עסקיו אל מול חברות הביטוח עצמן. כאשר הקשר נותק, אנשים נותרו עם מידע מועט בנוגע לכספים שמגיעים להם.

 

גם החלפה של מקומות עבודה יכולה לגרום לכסף ללכת לאיבוד, מכיוון שכל מקום עובד מול חברת ביטוח אחרת, ובתהליכים השונים יש כספים שפשוט נשארים אצל החברות הקודמות.

 

לפעמים אפילו סיבות פשוטות יותר, גורמות לכך שאתם צריכים לבצע איתור כספים אבודים.

 

כך, מעבר דירה שלכם יכול לגרום לכך שתפספסו מספר דו"חות כספיים הנוגעים לכספים שמגיעים לכם.

 

לפעמים, פשוט מעקב לקוי של אזרחים, שיש להם לא מעט עיסוקים אחרים בחיים, גורמים לכך שיש צורך לבצע איתור של כספים אבודים.

 

כמובן שיש גם מקרים שבהם אנשים אחרים הורישו או הועידו לכם סכום מסוים של כסף. לא פעם ההורים או הסבים והסבתות פותחים עבורכם תוכנית חיסכון כשאתם עוד ילדים.

 

עם השנים הם פשוט שוכחים מקיומו של החשבון, ואף שוכחים לספר לכם.

 

איתור כספים אבודים יכול כמובן לאתר לכם את תוכניות החיסכון הללו.

 

כמו כן, יש לא מעט אנשים שמורישים סכום מסוים לקרובים שלהם, אך לא מספיקים ליידע אותם על כך, ואז במקרה זה, איתור כספים אבודים בהחלט יכול לעזור לכם.

 

וזה עולה כסף?

 

רוב החברות המקצועיות שעוסקות בתחום של איתור כספים אבודים, לא גובות סכום עבור עצם פעולת האיתור, כל עוד לא נמצא אף סכום.

במידה ונמצא סכום מסויים, החברות לרוב נוהגות לקחת סכום מסויים באחוזים מתוך הסכום שנמצא.

 

לכן רוב האנשים שפונים אל חברות של איתור כספים אבודים, עושים זאת מכיוון שיש להם תחושה שמדובר בסכום משמעותי שהם עשויים למצוא.

 

כחלק מתהליך איתור כספים אבודים מומלץ לבצע בדיקה מקיפה של פוליסות הביטוח שברשותכם על ידי סוכן ביטוח מקצועי. לקבלת שירות השאירו פרטים

האם ברשותכם ביטוחים פרטיים ?:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש