שתף

הסבת מקצוע לתחום האינטרנט להגדלת הכנסות

הסבת מקצוע לתחום האינטרנט להגדלת הכנסות

11.01.2015

הסבת מקצוע לתחום האינטרנט

 

אומרים שאנחנו לעולם לא מפסיקים ללמוד, ותמיד אנחנו יכולים למצוא עוד ועוד דרכים ומסלולים ללמוד מקצועות חדשים, להעשיר את הידע ולהתפתח בתחומים שונים. זו הסיבה, שגם אחרי שאנחנו מסיימים תואר ראשון או אפילו שני, אנחנו בוחרים לא פעם לפנות לקורסים מקצועיים קצרים, או קורסי העשרה בנושאים שמעניינים אותנו.

 

אחד התחומים בהם נרשמים הכי הרבה אנשים לקורסים מקצועיים, הוא תחום המחשבים. למעשה מדובר הן בתחום המחשבים והן בתחום האינטרנט. שני תחומים אלה קיבלו דחיפה משמעותית בעשרים השנה האחרונות, ולצד לימודי תואר ותעודה, אנחנו יכולים למצוא קורסים מקצועיים שנערכים בבתי ספר למקצועות ההייטק והאינטרנט, וכן קורסים מקצועיים וקורסי העשרה במסגרות אחרות, כולל לימודי חוץ במכללות ואוניברסיטאות.

 

לפני שנציג מספר דוגמאות לקורסים שכאלה והיתרונות של קורסים מסוג זה, נסביר בקצרה מדוע מומלץ להירשם ולהשתלב במסגרות אלה וכיצד הן יכולות לעזור לנו. כך גם נוכל לאפיין את מי שנרשם לקורסים אלה.

 

למה מומלץ להירשם לקורסים מקצועיים בתחום המחשבים והאינטרנט

 

קורסים מקצועיים בתחום המחשבים והאינטרנט, בדומה לתחומים אחרים, הם קורסים קצרים, שנמשכים בדרך כלל עד שנה ומטרתם להעשיר לנו את הידע ולהכשיר אותנו לעסוק בתחומים שונים. העובדה שמדובר בקורסים קצרים, מאפשרת לנו לעבוד בצורה נוחה בזמן שאנחנו לומדים, במידה ואנחנו עובדים בתחום, אנחנו יכולים גם ליישם את מה שאנחנו לומדים.

 

יתרה מזו, קורסי העשרה בתחום המחשבים, עם דגש על תחום האינטרנט, פתוחים גם בפני מי שאיננו מתעסק בתחום אך זקוק לידע הזה בשביל להתפתח מבחינה עסקית. ניקח למשל בעל מקצוע שמעוניין ללמוד כיצד הוא יכול לנצל את האינטרנט בשביל לקדם את עצמו ברשת, יכול להירשם לקורס שיווק וקידום אתרים שייתן לו כלים לקדם את עצמו בלי שיזדקק למקדם אתרים.  במובן הזה, הקורס גם מעשיר אותו בידע חשוב וגם חוסך לו עלויות שוטפות. כפי שנראה בהמשך, קורס העשרה בתחום של שיווק וקידום אתרים, הוא רק דוגמא אחת לסוגי הקורסים השונים שעוסקים במרחב האינטרנטי.

 

כאן אנחנו יכולים לאפיין את הנרשמים לקורסים מקצועיים בתחום המחשבים והאינטרנט, ל-3 קבוצות עיקריות: אנשי מקצוע שמעוניינים להרחיב את הידע שלהם, עם זה בלימוד רבדים נוספים בתחום העיסוק שלהם (למשל תוכנות מתקדמות, שפות תכנות נוספות וכדומה) או בלימודים מתחומים חופפים (נניח מקדם אתרים שמעוניין ללמוד על כתיבה שיווקית או על עיצוב אתרים). בעלי מקצוע שרוצים להכיר את עולם המחשבים והאינטרנט מקרוב בשביל שיוכלו להשתמש בכלים השונים בעבודה שלהם, ואנשים שנרשמים לקורסים, מתוך כוונה להעשיר את הידע ולא מתוך כוונה להרוויח ממנו.

 

קורסים מקצועיים במחשבים ואינטרנט – מה יש לנו להציע?

 

גם כאן אנחנו יכולים למצוא חלוקה ברורה בין מגוון קבוצות של קורסים:

 

קורסי היכרות – מדובר בקורסים בסיסיים שמיועדים פחות להכשיר אנשים לתחום עיסוק מסוים ויותר לפתוח בפניהם דלת לעולם שהיה סגור בפניהם עד כה. מדובר על קורסים בתחום השימוש באינטרנט על רבדיו השונים (דפדפנים, רשתות חברתיות, מיילים וכדומה), שימוש בחלונות ובאופיס, יישומי מחשב בסיסיים ועוד.

 

קורסים בתחום האינטרנט – כאן מדובר על קורסים ספציפיים למקצועות האינטרנט, חברת קידום אתרים וניהול רשתות חברתיות, דרך היכרות עם גוגל אדוורדס ותוכניות שותפים ועד עיצוב ובניית אתרים. מדובר בקורסים שמתחילים מהבסיס ומתקדמים, כאשר בחלק מהם לפחות יש קורסי המשך למי שמעוניין להתקדם יותר בתחום.

 

קורסים בתחום הגרפיקה – קורסים שמתייחסים לתוכנות גרפיות, החל מעיצוב פשוט, עיצוב אתרים, עיצוב ממשקים ועד עיצוב סרטים, אנימציות וכדומה. חשוב להבהיר שהידע הניתן בקורס כזה, מפותח ורחב ככל שיהיה, איננו דומה לידע שניתן בלימודי תעודה או תואר.

 

קורסים בתחום התכנות – כאן מדובר על קורסים שמתעסקים בתכנות בסיסי, היכרות עם שפות מחשב, וכלה בקורסים שמטרתם להכשיר את הסטודנטים לבצע פרויקטים מסובכים. קורסים אלה מיועדים בעיקר לאנשי מקצוע שרוצים להעמיק את הידע שלהם בתחום.

 

אפשר למצוא גם קורסים מקצועיים לניהול רשתות, בדיקות תוכנה, ועוד מגוון של קורסים שמיועדים לאנשי מקצוע שרוצים להתמחות בנושאים נוספים בתחום שלהם.

 

למידע נוסף בנושא : חברת קידום אתרים

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש