שתף

הנדוניה של הבנק לכבוד החתונה - היכן משתלם לפתוח חשבון בנק משותף?

התחתנתם? מזל טוב. החלטתם לאחד את חשבון הבנק לחשבון אחד משותף? מגיעה לכם נדוניה מהבנקים

14.09.2010

לפני שתחליטו מי הוא הבנק האחד שאליו אתם מוכנים להתחייב, כדאי לבדוק מה מציעים המתחרים ומהן ההטבות המתאימות לכם ביותר.

 

פתיחת חשבון בנק משותף היא מהלך שעשוי לחסוך לזוג הצעיר מאות שקלים בשנה רק מקיזוז עמלות האחזקה ודמי הניהול של החשבונות הנפרדים, מבחינה זו איחוד החשבונות הוא בהחלט החלטה משתלמת מבחינה כלכלית. אולם בנוסף לכך, לאחר איחוד החשבונות המשקל של החשבון שלנו מוכפל, דבר שמעלה את יכולת המיקוח שלנו אל מול הבנקים, הרואים בנו לקוחות יציבים ופוזלים לעבר חלומם של זוגות צעירים רבים: המשכנתא.

 

הבנקים מציעים מגוון רחב של הטבות בתחום הניהול השותף של החשבון, מסגרת האשראי ובתחום ההלוואות והמשכנתאות. בנוסף לבחינת ההטבות הרבות המוזכרות בהמשך, ניתן לספק לזוג הצעיר מספר שיקולים בבחירת סניף הבנק:

 

 • מועד נטילת המשכנתא. זוגות צעירים רבים רצים לסניף הבנק לאחר החתונה ונוטלים משכנתא ארוכת שנים. עבור זוגות אלה בחירת בנק לצורך פתיחת החשבון משותף ונטילת משכנתא היא ההחלטה המשמעותית ביותר. עבור זוגות שלא מתכננים לקחת משכנתא בתקופה הקרובה, נטרול משתנה החלטה זה יביא בחלק מהמקרים לבחירה בפתיחת חשבון בבנק שונה. באופן כללי, למרות שהבנקים מציעים מימון של 60% מגובה המשכנתא, צבירת הון עצמי גבוה עשויה להיות משתלמת מאוד.
   
 • הפקדת סכום מינימאלי. בנק לאומי, בנק טפחות ובנק אגוד מציבים סכום מינימום גבוה ביחס לאחרים, המתייחס לסכום המשותף אותו מעבירים שני בני הזוג. פתיחת חשבון משותף בבנקים האלו היא בעייתית במידה ואחד מבני הזוג אינו עובד, או שהמשכורת החודשית נמוכה או עלולה לרדת בעתיד.
   
 • עליה בכוח המיקוח. כמעט כמו כל עסקה שתסגרו בישראל, גם לפני פתיחת החשבון המשותף ניתן להתמקח על גובה העמלות ועל שיפור התנאים בחשבון. מומלץ להגיע לבנק לאחר ביצוע סקר השוק, כאשר בידכם המידע על האופציות המתחרות.
   
 • מיקום הסניף – לעיתים למיקום הסניף חשיבות בקבלת ההחלטה. היות ומשתנה זה יכול לסייע בנגישות לסניף שאנו צריכים מעת לעת. אומנם האינטרנט מפשט כיום מאוד את התהליך אבל עדיין מפעם לפעם צריך להגיע לסניף
   
 • יחסים עם מנהל הסניף – להכרות רבת שנים של אחד מבני הזוג וכמובן המוניטין שיש להוריו בבנק משקל רב בבחירת הבנק בייחוד לאור השינויים בצרכים של בני הזוג עם השנים.

 

מה מציעים הבנקים לזוגות הצעירים:

 

 • בנק לאומי. מעבירי משכורת של מעל ל-7,000 ₪ יקבלו מענק של 1,500 ₪. בנוסף יקבלו בני הזוג הנחה בגובה של 75% עבור ביצוע פעולות בערוץ הישיר ופטור מעמלות עבור הפקדת כספי החתונה. בתחום המשכנתאות וההלוואות יקבל הזוג מענק של עד ל-1,200 ₪ . הזוג יכול לקבל הלוואה בפריים פלוס 0.5% עד לסכום של 60,000 ₪. אפשרות מפתה נוספת היא הלוואה צמודת מדד עד לגובה של 50,000 ₪ ללא ריבית (לארבע שנים).
   
 • בנק הפועלים: הבנק שהשיק לאחרונה את "חשבון הצמיחה", שבמסגרתו פותח הבנק תכנית חיסכון עבור לקוחותיו, מציע לזוגות בהם אחד מבני הזוג מעביר משכורת של 5,000 ₪ בחודש, מענק שעשוי להגיע לכ-1,700 ₪ לאורך תקופת חיסכון של שש שנים (קיימות תחנות יציאה מוקדמות יותר). המענק כרוך בהפקדה חודשית של לפחות 100 ₪. בתחום האשראי וההלוואות מציע הבנק הלוואה בגובה של עד פי 10 מגובה המשכורת (עד -100,000 ₪), החל מפריים פלוס 2%. בנוסף, ניתן לקבל הלווה למימון רכב חדש בפריים מינוס 0.5%. בתחום המשכנתאות זכאי הלקוח לקבל משכנתא בריבית מועדפת לסכומים שנעים בין 45,000-120,000 ₪ .
   
 • בנק דיסקונט: במידה ואחד מבני הזוג מעביר משכורת גבוהה מ-4,000 ₪ (ניתן גם להצטרף למסלול במידה ולאחד מבני הזוג תיק השקעות בסכום גבוה מ-200,000 ₪), יקבל הזוג פטור מלא למשך שנתיים מעמלות פקיד ועמלות הנגבות בערוץ הישיר, בנוסף לפנקסי שקים בחינם ופטור מעמלת כרטיס האשראי. ההטבה העיקרית שדיסקונט מציע לזוגות היא הלוואה בגובה של 36,000 ₪ לתקופה של עד שלוש שנים ללא ריבית והצמדה. בנוסף, יהיה זכאי הזוג לסבסוד בריבית המשכנתא במסלול צמוד פריים שתעמוד על פריים פלוס 0.8%.
   
 • מזרחי טפחות: מעבירי משכורת משותפת של לפחות 9,000 ₪ או משכורת יחידה הגבוהה מ-6,000 ₪. המסלול תקף עבור זוג שנישא בשלושת החודשים האחרונים, יהיו זכאים לבחור באחת ההטבות הבאות: מענק בגובה של 1,500 ₪, הלוואה בגובה של 30,000 ₪ ללא ריבית, פטור של שלוש שנים מעמלת ניהול החשבון השוטף או שילוב של מענק בגובה 1,000 ופטור של 60 % מעמלות בחשבון העובר ושב. בתחום המשכנתאות מציע הבנק הנחה של עד ל-60% בדמי טיפול האשראי והנפקת תעודת זכאות בחינם. בנוסף מציע הבנק הטבות בריבית עבור פיקדונות קצרי מועד לשנתיים עם
  תחנות יציאה כל שלושה חודשים. ניתן לקבל ריבית של בין פריים מינוס 2.05% לבין פריים מינוס 1.75%. בנוסף מציע הבנק הטבות שונות במסגרת האשראי.
   
 • הבנק הבינלאומי: גם הבנק הבינלאומי מאפשר לזוגות לבחור בין מענק חד פעמי של 1,000 ₪ לבין הלוואה ל-18 חודשים של 18,000 ₪ ללא ריבית. ההטבות ניתנות למעבירי משכורת חודשית בגובה של 4,000 ₪ לפחות, או תיק השקעות בגובה של 100,000 ₪, תוך התחייבות לשלוש שנים לפחות. הבינלאומי מציע הלוואה בגובה 30,000 ₪ על בסיס ריבית הפריים הניתנת לתקופה של 18 חודשים. בנוסף ניתן לקחת משכנתא ל-20 שנה צמודת מדד בריבית של 2.8%.
   
 • אוצר החייל: מעבירי משכורת חודשית של לפחות 4,000 ₪ ייהנו מפטור של 4 שנים מעמלות פקיד, מעמלות עבור פעולות בערוץ הישיר, בנוסף לקבלת שני פנקסי שקים בשנה. עבור מעבירי משכורת של 7,000 ₪ יינתן מענק בסכום של עד -2,000 ₪. בתחום המשכנתאות מציע הבנק הנחה של 50% בפתיחת תיק והתאמת הריבית על פי המסלול הנבחר. הזוג יכול לקבל הלוואת של עד ל-100,000 ₪ בריבית פריים פלוס 0.8%. בנוסף יהיו זכאים אנשי צבא וסטודנטים להטבות נוספות.
   
 • בנק יהב: מעבירי משכורת חודשית של לפחות 5,000 ₪, ייהנו מפטור מלא מעמלה בערוץ הישיר, עד לשישה פנקסי שקים בשנה, פטור מעמלת הקצאת אשראי ופטור מעמלת מינימום. בתחום המשכנתאות מציעה הבנק הנחה של 50% עבור פתיחת תיק. בנוסף יהיו זכאים בני הזוג להלוואה של 60,000 ₪ לחמש שנים בריבית פריים פלוס 2%. בנוסף מקבל הזוג ריבית שקלית של 2.35% לשנה הראשונה עבור פיקדונות בסכום של מעל ל200,000 ₪ לשנתיים.
   
 • בנק אגוד: יש להעביר משכורת של לפחות 7,000 ₪, ולבצע 8 פעולות בחודש לפחות. עבור זאת מקבל הזוג פטור מעמלות בהפקדת שקים או מזומן שמתקבלים בחתונה, ובנוסף ריבית של שלושה אחוזים על היתרה בעובר ושב ופטור מריבית האוברדרפט. בתחום ההלוואות מציע הבנק הלוואה של 20,000 ₪ לשלוש שנים בריבית פריים פלוס 2%. בנוסף ניתן לקבל משכנתא צמודת מדד בריבית משתנה עם ריבית התחלתית של 0.99%.

 

 

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש