שתף

אפשרויות ביטוח הבריאות הקיימות כיום בישראל

המצב הקיים הביא לכך, שאנשים רבים חשים בצורך לתוספות והשלמות לאותו ביטוח בריאות ממלכתי, ע"י רובדי ביטוח נוספים. האפשרויות של ביטוח רפואי משלים מגיעות מכיוונן של קופות החולים וחברות הביטוח השונות

16.07.2017

אם כך, מאז חוקק חוק בריאות ממלכתי כל אזרח ישראלי זוכה לקבל שירות רפואי מקופות החולים.

השירותים הניתנים במסגרת הביטוח הממלכתי נחשבים לבסיסיים יחסית.

הם מאפשרים קבלת טיפול רפואי ותרופות, הכלולות בסל התרופות (הנקבע ע"י ועדת הבריאות בכנסת, ומשתנה משנה לשנה בהרכבו). התרופות השייכות לסל התרופות מסופקות לציבור ע"י קופת החולים לאחר קבלת מרשם רופא.

קופות החולים הפעילות כיום בישראל הן: שירותי בריאות כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית.

אך, כאמור, מדובר בכיסוי חלקי בלבד. ביטוח הבריאות הממלכתי לא כולל תרופות, שאינן כלולות ברשימת התרופות שנקבעה בסל הבריאות.

הוא אינו כולל גם אפשרויות כמו בחירת מנתח פרטי ספציפי, טיפול רפואי בחו"ל (למעט מקרים בודדים בלבד). הביטוח הממלכתי אינו כולל גם קבלת יעוץ פרטי מרופא מומחה, טיפול פסיכולוגי, ביטוח סיעודי ועוד אלמנטים חשובים נוספים.

המצב הקיים הביא לכך, שאנשים רבים חשים בצורך לתוספות והשלמות לאותו ביטוח בריאות ממלכתי, ע"י רובדי ביטוח נוספים. האפשרויות של ביטוח רפואי משלים מגיעות מכיוונן של קופות החולים וחברות הביטוח השונות.

אלו וגם אלו מציעות חבילות ביטוח בריאות משלימות, המאפשרות לכל מי שמעוניין כיסוי ביטוחי נרחב ומקיף. סל הבריאות הממלכתי הוא אמנם פתרון סוציאלי לשכבות מסוימות באוכלוסיה, אך מסתבר שהוא רחוק מלתת מענה מושלם לכל מי שרוצה כיסוי ביטוחי ברמה גבוהה.

לפרק הבא : הרבדים של ביטוח בריאות בישראל

לתוכן עניינים : מדריך ביטוח בריאות

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לביטוח בריאות, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש