שתף

המוסכים יקרים לכם? חפשו חלקי חילוף ברשת

באחרונה נפתחה בפני ישראלים רבים אופציה חלופית, שהולכת ותופסת פופולאריות: רכישת חלקי חילוף לרכב ישירות מיצרנים או מפיצים מחו"ל, ללא צורך במתווכים שגוזרים קופון בדרך להבאתו של חלק החילוף לישראל. השימוש בשיטה זו יכול להוזיל את העלויות בעשרות אחוזים

25.07.2017

לקבלת הצעת מחיר מיוחדת התקשרו עכשיו - 072-338-5115

 

עשרות אלפי ישראלים קונים חלקי חילוף לרכב ישירות באינטרנט. איך עושים את זה? בואו לגלות

אחת ההוצאות הגבוהות ביותר של בעלי מכוניות בישראל היא על תחזוקתן השוטפת.

הסיבה העיקרית לכך היא שעלויות חלקי החילוף בישראל גבוהות מאוד - וההוצאות על כל תיקון יכולות להיות גבוהות מאוד.

במשרד התחבורה מודעים לבעיה ומנסים מזה שנים, לטפל בה באמצעים שונים, אך בינתיים ללא הצלחה יתרה.

באחרונה נפתחה בפני ישראלים רבים אופציה חלופית, שהולכת ותופסת פופולאריות: רכישת חלקי חילוף לרכב ישירות מיצרנים או מפיצים מחו"ל, ללא צורך במתווכים שגוזרים קופון בדרך להבאתו של חלק החילוף לישראל. השימוש בשיטה זו יכול להוזיל את העלויות בעשרות אחוזים.

כמו בתחומים רבים אחרים, ניתן למצוא את חלקי החילוף באתרי הקניות המובילים בעולם, כמו למשל EBAY, שבו אין כל קושי למצוא מוצרים כמו רדיאטורים, משאבות, רמקולים ועוד. גם לאחר שמוסיפים את עלויות המשלוח והמיסוי, במקרים רבים העלויות של רכישת המוצרים באתר נמוכות משמעותית מהעלויות שגובים היבואנים והמוסכים המורשים בישראל.

נציגי EBAY בישראל מדווחים כי מדי שנה נרכשים מאות אלפי חלפים בישראל באמצעות האתר, והיקף הפעילות הולך וגדל.

מותגי רכב נוספים שבעבורם נרכשים מוצרים רבים יחסית הם דווקא מותגי היוקרה, מה שמצביע על כך שלא תמיד המחיר מהווה את המוטיבציה, אלא גם הרצון למצוא חלפים שלא תמיד קל לאתר בישראל. כך למשל בעלי מרצדס, אאודי ו-B.M.W נמצאים במקום גבוה יחסית בדירוג הרוכשים.

לפני שקונים

אם אתם רוצים לקנות חלפים ב- EBAY או באתר אחר שמציעים חלפים רשמיים, כדאי לכם לבדוק ראשית מספר דברים.

 1. האם החלק שאתם רוכשים עומד בתקינה הישראלית המלאה ומותר לייבא ולהתקין אותו. ניתן למצוא את הפרטים על התקינה באתר משרד התחבורה.
   
 2. חשוב מאוד לבדוק האם חלק הרכב שאתם מביאים מתאים לדגם המכונית בישראל. לעיתים, גם במכוניות מדגמים זהות, יש שוני בין חלקים שונים, וכך למשל חלק שמיועד לדגם במפרט אירופאי עשוי לא להתאים לדגם שבמפרט האמריקאי.
   
 3. לאחר שקניתם את הרכב, זכרו שיש גם עלות נוספת להתקנה. בישראל עדיין ונכון לשעת כתיבת שורות אלו, בעל המוסך הרשמי לא מחויב להתקין עבורכם חלק שלא נרכש אצלו. לעתים תצטרכו גם לפנות למוסכים אחרים שאינם מחוייבים לספק את השירות (כאמור, עדיין ונכון לשעת כתיבת שורות אלו).
   
 4. האם המחיר באמת משתלם? זכרו שכדי לחשב את העלות המדויקת, לצד המחיר באתר, יש להוסיף את עלות השילוח וכן מיסים ומכסים. אלה יכולים לנוע בין כמה עשרות דולרים לעד מאות דולרים, בהתאם לסוג החלק שאתם קונים. יש לא מעט חלקי חילוף שאין עליהם כלל מס, אלא רק מע"מ, ובעיקר חלקים שמוגדרים כאביזרי בטיחות – והרכישה שלהם עשויה ברוב המקרים להיות משתלמת במיוחד.
   
 5. לפני שאתם בוחרים לרכוש את המוצר באינטרנט, כדאי לבצע השוואת מחירים מול המוסכים הרשמיים של יבואני הרכב. זאת מפני שלעיתים אלו מציעים חלק מהמוצרים בהוזלות ובמבצעים שהופכים את המחיר למשתלם גם אצלם.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש