שתף

המדריך לתוכניות חיסכון לטווח ארוך

על הקביעה שככל שנדע מוקדם יותר מה ברצוננו לעשות עם הכסף, כך נוכל להגשים בהסתברות גבוהה יותר את החלום, אין לפקפק, שכן הדבר דומה לתכנון בניין - כשם שלא יתחילו לבנות מבלי לתת את הדעת על כמויות המלט והברזל ועל סכומי הכסף שיש להסב לפרויקט עד שתסתיים בנייתו

תוכניות חיסכון ארוכות טווח מהוות עבור רובנו את מחשבתנו העתידית בכל הנוגע לחיינו.

מחשבה זו, לא נפלה על אוזניים ערלות מצד הבנקים ומצד החברות הפרטיות שמעמידות לרשותנו אפיקי השקעה ארוכי טווח בעלי אופנים שונים אשר מתאימים לציבור החוסכים לטווח ארוך כמו כפפה ליד.

חשיבותו של החיסכון ארוך הטווח נובעת מהעובדה ומהצורך בקיום הוגן ומכובד בצאתנו לפנסיה, או לחלופין, בעקבות מחשבה עתידית על חתונה, בר מצווה או אפילו על קניית רכב חדש או דירה.

על הקביעה שככל שנדע מוקדם יותר מה ברצוננו לעשות עם הכסף, כך נוכל להגשים בהסתברות גבוהה יותר את החלום, אין לפקפק, שכן הדבר דומה לתכנון בניין - כשם שלא יתחילו לבנות מבלי לתת את הדעת על כמויות המלט והברזל ועל סכומי הכסף שיש להסב לפרויקט עד שתסתיים בנייתו, כך גם בחיסכון ארוך טווח, בלי לתכנן מראש לעולם לא נדע לאן נגיע ומה נוכל להשיג.

אנשים רבים מעדיפים את החיסכון ארוך הטווח על פני השקעה באפיקים קצרים יותר, זאת בשל העובדה שהם אינם מעמיקים רבות ברזי ההשקה קצרת הטווח וביתרונותיה.

בכך הם מפספסים את האפשרות להרוויח סכומי כסף, שהיו יכולים להסב להם ולחשבון הבנק שלהם עונג רב.

החיסכון הארוך טווח שכולנו מכירים המוגן בחוק הוא הפנסיה.

בעיקרון: קרן פנסיה תשמש כל אחד אחת מאיתנו בצאתנו לגמלאות.

באמצעות קרן הפנסיה שנחסכת במרוצת שנות העבודה, יוכל האדם החוסך להתקיים בכבוד ובהוגנות.

בנוסף לקרן הפנסיה, אותה כולנו מכירים ואליה כולנו חוסכים, ישנה אלטרנטיבה אחרת לחיסכון ארוך טווח והיא תוכנית חיסכון בנקאית.

באמצעות תוכנית חיסכון בנקאית ניתן לחסוך לכל מטרה ארוכת טווח. כל זאתף, כאשר המונח ארוך טווח על פי הבנקים משמעו, בדרך כלל, לכזה שנע בין 3 עד 15 שנים.

בהפניית הכסף לסוג חיסכון שכזה, תיצבר ריבית שתינתן על ידי הבנק, בו מופקד הכסף הנחסך מידי חודש.

כך לדוגמה: אם נולד לך תינוק קטן וחמוד, ואתה מעוניין בעוד 13 שנים לערוך לו בר מצווה מפוארת, ביכולתך לפנות לאחד הבנקים ולהפנות מידי חודש סכום כסף, יחסית קטן, למשך כל תקופת החיסכון. כך, שברגע הגיעך ליום המאושר, יהיה ברשותך סכום כסף מספק לכל דרישותיך.

מי מאיתנו לא מעוניין להגשים את כל חלומותיו, את האמת שכולנו, על כן יש לערוך תכנון מראש,  ולהקציב סכום כסף בכל חודש כדי שכעבור כמה שנים נוכל לייעד אותו להגשמת חלומנו. 

חשוב לזכור! תוכנית חיסכון ארוכת טווח מתאימה ונפוצה מאוד בקרב אנשים שמעוניינים לצאת ללימודים או אפילו לחתן בפאר והדר את ילדם.

במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בכל הנוגע לתוכניות חיסכון, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש