שתף

צריכים הלוואה מיידית? קבלו מדריך שיעזור לכם

כל מה שרציתם לדעת על הלוואה מיידית באינטרנט

ממה כדאי להיזהר, ולמי אפשר לפנות – כל מה שרציתם לדעת על הלוואות מיידיות.

כמעט כל אחד מאתנו נתקל במהלך חייו במצב שבו הוא זקוק להלוואה מהירה, כלומר לתזרים מזומנים שיועבר לחשבון הבנק שלו ללא תהליך אישורים מורכב, ללא צורך בערבים ובזמן קצר.

כיום, ישנם לא מעט מקורות מימון שמציעים ללקוחות לקחת הלוואה שכזו.

מטבע הדברים, בחלק מהמקרים, המקורות הללו יכולים להיות יקרים יחסית להלוואות אחרות ומסורתיות, וזאת בשל תהליך האישור הזריז.

בנוסף, בשוק פעילים  לעתים גם גורמים פחות אמינים המציעים הלוואות מיידיות, ויש לשמור מרחק ולהיזהר מהם.

* במידה ואתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים בנושא הלוואות מיידיות לכל מטרה, אנא מלאו את הסעיפים הבאים:

שכיר \ עצמאי:
האם יש ברשתך נכס נדלן:
האם הוחזרו המחאות מחשבונך בשלושה חודשים האחרונים:*
האם חשבונך הוגבל בשנה האחרונה:*
סוג כרטיס אשראי:
ברשותך כרטיס אשראי:*

שדה חובה

הנה 6 אפשרויות שעומדות בפניכם:

1. הולכים לבנק - הגורם הזמין והמהיר ביותר שמציע לקחת הלוואות מהירות (הנקראות גם: "הלוואות אקספרס") הם הבנקים. הבנקים השונים מציעים ללקוחות שלהם אפשרות קלה ופשוטה לקחת הלוואות מיידיות מהירות דרך אתר האינטרנט שלהם, כמו גם: באמצעות מוקד טלפוני וכמובן גם דרך הפקידים בסניף הבנק שלכם.

יש להזכיר ולזכור, כי ההלוואות המיידיות שמציע הבנק אינן ניתנות לכל אחד, אלא רק ללקוחות שיש להם נתוני אשראי והיסטוריה טובים, כאשר לכל לקוח נקבעת, בהתאם לפרופיל האישי שלו, אפשרות גובה ההלוואה והריבית. מטבע הדברים, בדרך כלל הריביות הללו גבוהות יותר מאשר מהלוואות רגילות של הבנק, אבל בדרך כלל הן עדיין נמוכות יחסית למתחרים אחרים, כאלה שאינם בנקיםץ

ההלוואות המיידיות מוגדרות בדרך כלל כהלוואות ללא ערבים כ"הלוואות חוץ בנקאיות" ולא צריך לציין, בדרך כלל, כאשר לוקחים אותן, למה הן מיועדות. בצורה דומה ל"הלוואה לכל מטרה". כ"הלוואות חוץ בנקאיות" הן מוגבלות לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים.

2. מקבלים אשראי - גורם נוסף זמין ומהיר יחסית שמציע הלוואות מיידיות הן חברות האשראי. ההלוואות המיידיות גם הן ניתנות בדרך כלל בסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ומועברות תוך כמה ימי עסקים היישר לחשבון הבנק שלכם.

ההלוואות המיידיות דרך חברות האשראי אינן דורשות ביטחונות, ערבים או מסמכים, אך הן מוגבלות בהתאם למסגרת הפנויה בכרטיס האשראי. הפריסה שלהן מבוצעת בהחזרה שנמשכת בדרך כלל מספר חודשים עד כמה שנים

הריבית על הלוואה מיידית דרך חברות האשראי גבוהה יחסית, וכל חברת אשראי מציעה ריבית משלה בהתאם לנתוני האשראי של הלקוח ובהתאם לתחרות במשק (הריביות הללו יכולות להגיע גם לגובה של מעל 10 אחוזים).

בצד היתרון – עומדת לזכותן של ההלוואות המיידיות, העובדה כי הן אינן פוגעות במסגרת האשראי של הלקוח בבנק, ולכן יש רבים שמעדיפים להשתמש בהן או לפצל את ההלוואה בינן לבין מקורות הלוואה אחרים.

3. מקבלים מימון - אפשרות נוספת לקבלת הלוואה מהירה, היא באמצעות חברות מימון. בישראל פועלות לא מעט חברות שמציעות מימון, במסלול עוקף לבנקים ולחברות האשראי.

ההלוואות המיידיות דרך חברות המימון גם הן ניתנות בדרך כלל בסכומים של עד כמה עשרות אלפי שקלים, תוך תהליך אישור קצר מאוד שנמשך בדרך כלל כיום, כאשר לעתים יש תהליך בדיקה קצר, אך בכל הנוגע להלוואות מיידיות נדרשות ערבויות או ביטחונות.

מטבע הדברים, בהלוואות מסוג זה, הריבית נחשבת ליקרה יותר מאשר הריבית בבנק, בשל הסיכון, אך מצד שני הן לא פוגעות בהיסטוריית הקרדיט והאשראי שיש ללקוח מול הבנק.

זכרו! את ההלוואות הללו יש להקפיד ולקחת מחברות שיש להן היתר רשמי מבנק ישראל ופועלות על פי הנחיות האוצר.

יש לשים לב כי הריבית המקסימלית שניתן לקחת נקבעת על ידי משרד האוצר ואסור בחוק לקבוע תנאי ריבית גבוהים יותר מאלה שמפרסם משרד האוצר.

4. מימון ברשת - באחרונה החלו לפעול גופים אינטרנטיים שמציעים הלוואות מיידיות באינטרנט באמצעות תהליך חדשני שמאפשר לחברה לבדוק את מצבו הפיננסי של הלקוח בחשבון הבנק שלו, לאחר שזה מוסר את פרטיו האישיים,  והסיסמה שלו. חברות המימון, כדוגמת חברת "מימון ישיר", מציעות הלוואה אינטרנטית מיידית שכזו לאחר שהמבקש את הלוואה מוסר מידע אישי באתר האינטרנט שלהם ובככלם: פרטיו האישיים, פרטי חשבון הבנק שלו, פרטי מקום עבודתו, פירוט על נכסים שברשותו ואת מספר כרטיס האשראי שלו.

זהו תהליך מקובל בחו"ל, שבמסגרתו הלקוחות מאפשרים לגופי המימון לבדוק את החשבון שלהם, לקבל תמונה על מצבו של הלקוח ולהציע לו הלוואות מותאמות למצבו האישי.

הבדיקה הזאת מאפשרת למלווים לבצע דירוג אשראי, ולקבוע ריבית בהתאם לרמת הסיכון של המלווה, דבר שמאפשר למי שיש לו היסטוריית אשראי טובה לקבל ריביות נמוכות יותר. סעיפי בדיקה אלה המתבצעים על ידי חברות המימון והאשראי מאפיינים גם את הליך הבדיקה במסגרת הלוואות מיידיות באינטרנט שמציעות חברות ההלוואה החברתית, כדוגמת חברת "בלנדר", המאפשרות לאנשים להציע הלוואות ולהיות גורם מלווה, שמרוויח כתוצאה מהריבית שלוקחים הלווים מאותה הלווה מיידית באינטרנט.

5. יש ביטוח - אפשרויות נוספות לקבלת הלווואות מיידיות יכולות להיות פנייה יזומה מצדכם הלקוחות לחברות הביטוח ולחברות הפנסיה, כאלו שיש לכם כבר הסכמים איתן וחיסכון פעיל אצלן.

יצויין כי הריביות בהלוואות מיידיות באמצעות חברות יהיו, בדרך כלל, טובות יחסית, אבל תהליך האישור עשוי להיות ארוך יותר ביחס לאפשרויות אחרות.

6. הלוואה מיידית בלי ריבית - גופים נוספים שמציעים הלוואות מיידיות ללא ריבית כלל, הם ארגוני גמילות החסדים  (גמ"חים)., ארגונים אלה פועלים, בדרך כלל, במסגרות הציבור החרדי, ומסייעים לאנשים במצוקה.

גמ"חים אלו אומנם פועלים, כאמור, בעיקר בקהילייה החרדית, אך גם מסייעים למשפחות אחרות במצבי מצוקה, כמו: מצוקות רפואיות וכו'.

בנוסף, ובדרך כלל, גופי הגמ"חים מציעים ומוסגלים להציע סיוע כספי נמוך.

בחזרה לטופס הבקשה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש