שתף

הלוואה לפתיחת עסק

מדריך לנטילת הלוואה לפתיחת עסק

03.12.2014

הדרך הנפוצה לפתוח עסק היא באמצעות נטילת הלוואה. השאלה היא כיצד בוחרים הלוואה לפתיחת עסק ומה ההבדל בין מסלולי ההחזר השונים. ראשית, יש להבחין בין מענקים הניתנים על ידי המדינה או הגופים הרשמיים לבין הלוואות בנקאיות וגם הלוואות חוץ בנקאיות. שנית, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע לפני שבוחרים הלוואה. יש להבין לעומק את תנאי ההלוואה ולברר האם וכיצד ניתן לעמוד בהחזר.

 

יזמות פרטית מחייבת נטילת הלוואה לפתיחת עסק. הלוואה עוזרת להצעיד את העסק, לגייס עובדים, לקבל שירות מספקים, לרכוש ציוד ולבצע מהלכי פרסום ושיווק. מבחינת עסקים חדשים, הלוואה היא השקעה שאמורה להחזיר את עצמה בטווח הארוך. הלוואה גם תורמת להתמודדות מול סוגיות משפטיות ולהקצאת כלים לניהול שוטף של העסק.  

 

מה הסכום הממוצע של הלוואה לפתיחת עסק?

 

קשה לקבוע בצורה חד משמעית מה הסכום הנדרש עבור פתיחת עסק. בשלב הראשון כדאי להשוות בין עסקים בתחומים מסוימים. העלות של פתיחת עסק בתחום ההסעדה לדוגמא שונה מעסקים בענפי הייטק, התעשייה הכבדה וכן הלאה.

בשלב השני ניתן לגבש תכנית עסקית מסודרת כדי לראות באיזה שלב יש צורך בהשקעה כספית. פריסת הלוואה לאורך זמן עוזרת להתמודד עם ההחזר וגם מונעת הצטברות חובות.  

 

בעת נטילת הלוואה לפתיחת עסק חשוב לבדוק את הנושא של ערבויות ובטחונות. גם הלוואה בריבית נמוכה יכולה להיראות אטרקטיבית על הנייר, אך להתגלות בתור משימה פיננסית בלתי אפשרית במציאות.

רצוי להשוות בין הבנקים ובין גופים חיצוניים כדי להשיג את התנאים האופטימאליים עבור העסק. לאחר מכן וכאשר העסק כבר עומד על הרגליים, אפשר לפרוע את ההלוואה בפרעון מוקדם וגם לצמצם את ההוצאות על תשלומי עמלה.

זהו פתרון ייחודי המוכיח את החיוניות של הלוואות בקרב בעלי עסקים, יזמים ועצמאיים היוצאים לדרך חדשה. לסיום - מומלץ להכיר גם את הנושא של הלוואה חברתית, טרנד שהחל בחו"ל והולך ותופס תאוצה גם בארץ, ומהווה אלטרנטיבה מוצלחת למדי לבנקים ולחברות האשראי או מימון למיניהן.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש