שתף

הלוואה למימון רכב

כל הדרכים לקבלת הלוואות למימון רכב

רוב האנשים המעוניינים לרכוש רכב חדש מיד ראשונה היישר מהיבואן שוקלים את האופציות השונות למימון הרכישה הזאת, שיכולה להסתכם בסכומים של מעל למאה אלף שקלים.

 

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע להלוואה למימון רכב, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

האם את/ה מעוניין/ת לקבל הצעה לביטוח רכב?:

שדה חובה

ניתן לממן את רכישת הרכב במגוון דרכים, על ידי נטילת הלוואה למימון רכב ממקורות שונים, אך בעת בחינת הכדאיות של ההלוואות השונות כדאי לשים לב להבדלים בין תנאי ההלוואה, ולקבוע ספציפית למקרה את ההלוואה הכדאית ביותר.

 

דרכים למימון רכב

1. רכישת רכב מהיבואן במימון חלקי - אדם המסוגל לשלם חלק מסכום הרכישה של הרכב יעדיף בדרך כלל לרכוש את רכבו היישר מהיבואנים, המציעים אפשרויות מימון שונות לרכבים המוצעים למכירה. רוב היבואנים מציעים רכישת רכב במימון של 30% מהמחיר על ידי מתן הלוואה בריבית קבועה, בעוד שקיימים מספר יבואנים המציעים אפשרויות של מימון מלא תוך כדי מתן ריביות גבוהות יותר וחלוקה של התשלומים לאורך זמן רב.

2. נטילת הלוואה בנקאית – רוב הבנקים מציעים הלוואות לרכישת רכב למשך שלוש עד חמש שנים בריבית קבועה, הנקבעת לפי משך ההלוואה, הסכום שניתן בהלוואה והבנק עצמו. גובה הריבית נע בין ריבית פריים פלוס 1.5 לבין ריבית פריים מינוס 0.25.

3. נטילת הלוואה מחברות האשראי – חברות האשראי מציעות מימון של עד 80% מגובה הסכום בריביות קבועות. ממוצע הריביות בין החברות השונות נע סביב הפריים פלוס 2.5. היתרון של ההלוואה דרך חברות האשראי על פני ההלוואה הבנקאית הוא הקלות בקבלת ההלוואה. לא כל בנק יסכים להלוות לכל אחד את הכסף הדרוש לרכישת רכב חדש, בעוד שחברות האשראי מציעות פתרונות אשראי כמעט לכל דורש (...בעל דירוג אשראי סביר), וגובות ריבית ועמלה בהתאם. מעבר לכך, שההלוואה בחברת אשראי לא יושבת על ה"סולו" שלנו בבנק (לא נכללת בתחשיבים של הבנק בעת החלטה על מתן הלוואה ללקוח)

4. ליסינג מימוני – חברות הליסינג השונות מציעות שירותי מימון מלאים לרכבים מכל היבואנים לתקופות משתנות. חברות הליסינג מרוויחות בעסקה כזו הן את הרווח על מכירת הרכב ללקוח (היות והן רוכשות אותן בזול מהיבואן) והן מעלויות המימון שהן משיתות על הלווה. בסוף תקופת התשלום ניתן לקבל את הרכב המבוקש לפי מחיר שנקבע מראש או להשתדרג לרכב חדש בתוספת תשלום או במסלול מימון ארוך טווח חדש.

 

למה כדאי לשים לב?

1. רכישת רכב במימון מלא מחברות הליסינג כרוכה בתשלום של עמלות גבוהות, ובריבית גבוהה יותר מהנהוג בשאר מקורות המימון. התשלום החודשי הנפרש למשך תקופת המימון הוא גבוה יחסית למחיר ההלוואה, שניתן להשיג ממקורות הלוואה אחרים, וזאת בגלל השירותים הנלווים למכירה, כגון טיפולי המוסך ואפשרות ההחלפה לאחר תום תקופת התשלום. כדאי לשים לב שרוב הסיכויים שהרכב יכנס לטיפול מוסך יקר בשלוש שנותיו הראשונות (בהן בדרך כלל משולם הסכום המלא בגין הרכב) הוא נמוך ביותר, ולכן העסקה לא תמיד משתלמת (אבל נוחה מאוד ללקוח שלא צריך לרוץ למוסך על כל תיקון).

2. כדאי לשים לב לחיוב המע"מ במקור המימון שבחרתם. חלק ממקורות המימון אינם מחויבים במע"מ ולכן הם יכולים להרשות לעצמם לספק ריביות נמוכות לדורשים. חברות מימון פרטיות, יבואני הרכב וחברות הליסינג מחויבים בתשלום מע"מ גם על הריבית הנגבית בגין מתן הלוואה. ברוב המקרים, הגורמים הפרטיים המציעים אפשרויות מימון לרוכשי הרכבים מחייבים את הלקוח בתשלום המע"מ על ידי העלאת מחיר הרכב לפי האחוז היחסי של המע"מ, שנגבה בגין הריבית.

3. רוב חברות המימון גובות עמלת טיפול ופתיחת תיק בגין נטילת הלוואה למימון רכב . גם כשמדובר בבנקים השונים וגם בחברות האשראי המספקות תנאי מימון לרכישת רכב, עמלת פתיחת התיק היא נוהל די קבוע. העמלה בגין פתיחת תיק נעה בין 400 ש"ח ל700 ש"ח.

4. חשוב להתייחס לעמלות נוספות בעת פתיחת ההלוואה, ולכלול אותן בחישוב הכולל של כדאיות ההלוואה. גופים מלווים שונים עשויים לגבות עמלת הקמה, מס בולים, עמלת הקצאת אשראי וכו', מה שעלול לייקר את נטילת ההלוואה.

 

לסיכום: בעת נטילת הלוואה למימון רכב מגופים שונים, יש לבצע שקלול של הסכום הסופי שישולם על ידי הרוכש. בסכום זה כדאי לכלול את כלל התשלומים שדורשות חברות המימון השונות ואת ההוצאות הנלוות בגין נטילת ההלוואה.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש