שתף

החשיבות של ביטוח רשלנות רפואית

18.02.2014
החשיבות של ביטוח רשלנות רפואית לרופאים בתחום האסתטיקה בשנים האחרונות, עולה הפופולאריות של טיפולי היופי למיניהם בצורה ניכרת. טיפולים כמו בוטוקס, מילוי קמטים, פיסול פנים ועוד טכניקות שונות המבטיחות לשמור על עורנו צעיר ורענן. תחום הידוע בשם רפואה אסתטית יודע פריחה בשנים האחרונות, כאשר עולה המודעות לטיפולים מסוג זה גם אצל גברים וקהלים נוספים שלא היו קהל יעד הפוטנציאלי עד לא מזמן.
הבוטוקס נחשב לחומר בטוח לשימוש, מאושר על ידי משרד הבריאות בישראל וגם בארה"ב ובהרבה מדינות נוספות. בנוסף לאחר שעוברים את הטיפול, קל מאוד להתאושש ממנו. יחד עם יתרונותיו של השימוש בחומר, השימוש בו כרוך גם בסיכונים מסוימים, שאמנם הסיכוי שיתרחשו די נמוך, אבל חשוב להכיר אותם.
יחד עם זאת, ראוי לציין - שימוש בבוטוקס בטיפולים קוסמטיים נעשה לרוב בכמויות מזעריות, וככל שהרופא מיומן יותר, הסיכון פוחת משמעותית. במרפאה של ד"ר צבר אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות ומנוסות. בוטוקס - סיכונים אפשריים • שינויים בהבעות הפנים - מכיון ופעולתו של הבוטוקס מתבצעת תוך מניעה מהעצב לכווץ את השרירים, אלו נותרים ניטרליים לפקודת ההתכווצות. לכן, במקרים נדירים בלבד, יכול לקרות מצב בו החומר פוגע בשרירים אחרים מה שעלול לגרום לשיתוק של אותם השרירים ולשינוי בהבעות הפנים שלנו. התופעה הנ"ל, באם מתרחשת, בדרך כלל נעלמת לאחר מספר ימים. אם כי בספרות הרפואית היו מקרים כי זה נמשך כמה חודשים. • צניחה של העפעף - מדובר באחוזים בודדים, אבל יש מקרים בהם הזרקה של חומר הבוטוקס באזורים מסוימים במצח, עשויה לגרום לעפעף לצנוח בצורה כזו או אחרת. במידה ומתרחשת, תופעה זו בדרך כלל עוברת תוך מספר ימים, אך יש מקרים (נדירים ביותר) שמצב זה יישאר קבוע. הסיבה שתופעה זו עלולה להתרחש קשורה לפגיעת שריר בצורה שאיננה מתוכננת. • תופעות נוספות - שטפי דם, אדמומיות באזור בו בוצע הטיפול, חולשה, עייפות ושרירים כואבים, הם חלק מתופעות הלוואי שעלולות להתפתח כתוצאה ממעבר של טיפול בוטוקס, אך רובם עוברים תוך מספר ימים. כיצד ניתן להפחית את הסיכויים או למנוע לחלוטין חשיפה סיכונים אפשריים של טיפולי בוטוקס?
על מנת להימנע ממצב בו תהיו חשופים לאותם סיכונים, (כמובן שאת תופעות הלוואי לאחר הטיפול כל אחד יכול לחוות), עלינו לבחור ברופא מומחה. מנקודת מבטו של הרופא, חובה על כל מי שעוסק בתחום להצטייד בביטוח רשלנות רפואית, על כל מקרה שלא יבוא. ביטוח כזה, מאפשר לד"ר להיות מכוסה בעת רשלנות או טיפול שהסתבך באופן לא צפוי. חשוב לזכור שלמרות הסיכונים הטמונים בביצוע הטיפול, שימוש בחומר הבוטוקס כאמור אושר בעולם ובארץ ונחשב לאחר החומרים הבטוחים ביותר לשימוש בעולם הרפואה האסתטית. למידע נוסף על ביטוח אחריות מקצועית.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader