שתף

החיים ללא רכב צמוד – עובדי ההייטק מוותרים על רכבי הליסינג

התרגלתם לראות את רכבי ההייטק המנצנצים מכל מקום על הכבישים ? שמתם לב, כי לאחרונה אתם רואים אותם קצת פחות? שימו לב, כי בעתיד הקרוב אתם עתידים לראות אותם פחות עוד יותר, זאת לנוכח הויתור הגובר והולך של אנשי ההייטק על ההטבה המשמעותית שקיבלו עד כה

07.03.2011

שינויי המיסוי שנערכו לפני כשנה והשנה הזו העמידו את ההייטקיסטים במצב בלתי אפשרי כמעט, ורבים בוחרים פשוט לוותר על ההטבה ולרכוש מכונית משלהם.

כן, המהפכה כבר החלה.

אז מה קרה בתחילת 2011 שגרם להמוני בני ההייטק לנטוש את המפתחות בפנים?

מהפכת שווי השימוש בליסינג החלה כבר לפני שנה, ב-2010.

אז נכנסו לתוקפם סעיפי המיסוי הירוק שייקרו את השימוש ברכבי הליסינג, אולם ב-1 בינואר 2011 נכנס לתוקפו שלב ב' של התוכנית, במסגרתה התייקר משמעותית שווי השימוש אותו משלמים אנשי ההייטק עבור הרכב שברשותם.

רק כדי לסבר את האוזן, הרי שבמקום שווי שימוש של 2% לחודש, עלה שווי השימוש ל-2.5%.

עבור רכב ששוויו 100,000 ₪ לערך מדובר על שינוי של 500 ₪ לחודש.

המשמעות היא כי משכורת הברוטו של העובד למעשה גדלה (שהלא הרכב שברשותו "שווה יותר"), מה שיגרום גם לעליה במסים שישלם.

חישוב קל מראה שבעלי רכבי הליסינג משלמים לא רק את המס עבור השימוש ברכב, כי אם גם את הליסינג עצמו, מה שכמובן הופך את כל נושא רכב הליסינג להיות הרבה פחות כדאי ומשתלם.

רכבי הליסינג הם כבר לא ברורים מאליהם אם פעם כלל כל חוזה עבודה בחברת הייטק גם סעיף "רכב ליסינג", הרי שהיום הסעיף הזה כבר אינו ברור מאליו, ולנוכח ההתייקרויות האחרות ישנם עובדים רבים המעדיפים לוותר עליו.

סקר קצר בחברות ההשמה בתחום ההייטק מגלה, כי מספר העובדים החותמים בימים אלה חוזה ללא רכב צמוד רק עולה, וכי רבים עושים תחשיבים מרחיקי לכת, על מנת להבין האם רכב הליסינג אכן ישתלם עבורם.

אז מתי רכב ליסינג משתלם בכל זאת?

רכב ליסינג משתלם בראש ובראשונה למי שמתגורר רחוק ממקום עבודתו או למי שמתנייד במהלך העבודה ממקום למקום בתדירות גבוהה.

במילים אחרות: רכב ליסינג הוא פתרון משתלם עבור מי שהקילומטראז' שלו גבוה במיוחד.

מי שנוהגים למרחקים ארוכים יגלו, כי רכב הליסינג מכסה לא רק את מספר הקילומטרים הרב, כי אם גם את הבלאי המואץ הנגרם למנוע ואת הוצאות הדלק, הוצאות שגם הן נדרשות להשתקלל בהחלטה כמובן .

גם מי שאין בידיו הכסף לרכישת רכב באופן עצמאי יתכן ויעדיף לקחת רכב ליסינג מהעבודה, אולם פעמים רבות עובדים אלה יעדיפו פשוט להשתמש באופניים או בתחבורה הציבורית.

גם מקומות העבודה מבינים את המצוקה שנוצרה ומנהיגים אוטובוסים, המספקים הסעות מנקודות מפגש מרכזיות באזור העבודה עצמו (לדוגמא, אל תחנת הרכבת הסמוכה). כל זאת, על מנת להקל על העובדים המעדיפים לחסוך את כספי הליסינג.

גם חברות הליסינג מבינות את המשבר ונערכות בהתאם

עובדי ההייטק מחליטים לקחת פחות ופחות רכבי ליסינג, ואין ספק כי הנפגעות המרכזיות מהחלטה זו הן חברות הליסינג עצמן, המגלות כי הביקוש לרכביהן יורד. בין האמצעים אותם נוקטים החברות הן יצירת תנאים מועדפים לרכישת רכבי ליסינג מיד ראשונה, זאת על מנת להיפטר מעודפי הרכבים שברשותם.

כלומר: אם אתם עובדי היי טק שמעדיפים שלא לשלם את הוצאות המיסוי הגבוהות על הרכב, יתכן וכדאי לפנות אל חברות הליסינג באופן עצמאי, על מנת לבדוק את האפשרות לרכוש רכב ליסינג משלכם באחוזי מימון גבוהים במיוחד ובתנאים מועדפים שבהחלט לא כדאי להתעלם מהם.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש