שתף

הון עצמי למשכנתא

אנשים רבים בישראל לוקחים הלוואות למען כל מיני מטרות, כולל קנייה של רכב, החזרת חובות, או כדי לצאת לחופשה, וברוב המקרים, צריך גב כלכלי מינימלי כדי לקחת את ההלוואות הללו בריביות נמוכות ולהשתמש בהן באופן מיידי. הנושא שונה מאוד כאשר מדובר במשכנתא.

 

כמה הון עצמי דרוש למשכנתא

 

במקרה של משכנתא מדובר בסכומים עצומים שדורשים גב כלכלי איתן יותר, ובעיקר הון עצמי ראשוני. משכנתא בנויה כך שהבנק דורש מינימום של כ-30 אחוזים הון עצמי למשכנתא, על מנת לראות שללוקח המשכנתא יש את היכולות הכלכליות להחזיר אותה. 

לא לכל אחד יש הון עצמי למשכנתא וידוע שיוקר המחייה בישראל מקשה מאוד על זוגות צעירים לרכוש דירה. ברוב המקרים, 30 אחוזים מערך דירה חדשה מסתכמים ביותר מחצי מיליון שקלים, וגם אם מדובר בדירה ישנה, עדיין יש צורך בכמה מאות אלפי שקלים לפני שאפשר לחשוב על לקיחת המשכנתא. עבור הרבה זוגות, אלו סכומים בלתי אפשריים ובלתי מושגים ולכן, יש צורך בעזרה כלכלית. ללא התמיכה הכלכלית של ההורים יהיה צורך בהתפשרות גדולה מאוד על סוג הבית, המיקום שלו וכמובן על הגודל שלו, מה שעלול להשפיע על ההחלטות להביא ילדים וסוג ההשכלה שהם יקבלו.

 

הון עצמי למשכנתא - ידיים יוצאות ממסך מחשב

 

קשה לאסוף הון עצמי עבור משכנתא אך אפשרי!

 

למרות הקשיים, השגת הון עצמי למשכנתא היא אפשרית אם מבינים את החשיבות של חיסכון בגיל צעיר, ומחכים כמה שנים טובות בצניעות עד שאפשר לקחת משכנתא ולקנות דירה. החלום הכי גדול של משפחות בישראל הוא לקנות דירה שמתאימה לצרכים שלהם, במיקום טוב ובגודל הנכון, וכדי לעשות זאת, צריך גם לדעת להתנהל פיננסית לפני ובזמן לקיחת המשכנתא. כיום יש יועצי משכנתא ברמה גבוהה מאוד שיכולים לעזור לכל אחד לקחת משכנתא בתנאים הנכונים ולחסוך הרבה מאוד כסף לתקופה הארוכה של המשכנתא.

 

מנסים לגייס הון עצמי? פנו אלינו !

 

במידה ואתם מנסים לגייס הון עצמי למשכנתא ואתם מחפשים הצעות מימון או ייעוץ, השאירו פרטים בטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם.

 

 

האם חשבון הבנק היה מוגבל בעבר?:
האם חזרו שיקים בחשבון הבנק בשל אי-כיסוי?:
במידה ויש משכנתא נוכחית, האם יש פיגורים בהחזרי המשכנתא?:

שדה חובה

>>> בחזרה לקטגוריית משכנתאות ראשית 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש