שתף

ההוזלה במחירי ביטוח החובה - מדוע זה קרה וכמה באמת תחסכו?

ההוזלה במחירי ביטוח החובה - מדוע זה קרה וכמה באמת תחסכו?

01.05.2016

משרד האוצר הודיע ממש לאחרונה כי מחירי ביטוח החובה לרכב צפויים לרדת משמעותית - לפחות למי שיזמין את הפוליסה שלו דרך תאגיד הפול. מדוע הוחלט על צעד כזה ומה הן המשמעויות שלו, בעיקר מבחינה כספית? לאר קריאת הכתבה הזו תדעו הכול.

 

על הפול ועל מחירים גבוהים מדי

 

קבלו הצעות לביטוח חובה

 

רבים לא יודעים זאת, אך משרד האוצר מפעיל תאגיד המציע לציבור הרחב פוליסות ביטוח. זהו תאגיד הפול, והוא הוקם בעיקר כדי לתת מענה לנהגים שחברות הביטוח ה`רגילות` לא מסכימות לבטח (לדוגמה: כמעט כל בעל רכב דו-גלגלי).

 

אנשי המשרד החליטו לבחון באחרונה מחדש את המחירים שגובה הפול מצרכניו, והגיעו למסקנה מדהימה: אפשר להוזיל את מחירי הביטוח בעשרות אחוזים. מאחר שהאוצר הוא זה שקובע ישירות את המחיר שגובה הפול מהצרכנים, הרי שכבר ממרץ האחרון הוזלו המחירים משמעותית.

 

המסקנה מהמהלך היא אחת: עד היום, מחירי הביטוח היו כנראה גבוהים מדי ולא התחשבו בקריטריונים חשובים שאמורים להשפיע על המחיר. מעתה, מי שירצה יוכל לרכוש ביטוח חובה לרכב דרך חברת הפול, בהסתמך על שלושה קריטריונים מרכזיים - גיל, מין ומערכות הבטיחות הנמצאות ברכב. אם בכולם הוא ייחשב לבעל רכב שאינו מהווה סיכון גבוה, הוא יוכל לרכוש את הפוליסה במחיר נמוך מאוד. עד כמה נמוך? במקרים מסוימים, ההוזלה במחיר החובה (בהשוואה לנהוג עד לשינוי) יכולה להגיע לשיעור של יותר מ-50%.

 

החשיבות של המהלך כפולה: ראשית, כעת יכול כל אדם לרכוש פוליסת ביטוח חובה לרכב דרך הפול במחיר מוזל. שנית, גם חברות הביטוח ה`רגילות` יחלו ככל הנראה בהוזלה הדרגתית של הביטוח שהן מציעות. אמנם החברות הגישו עתירה לבג"ץ נגד המהלך, אך אם זו לא תתקבל - כל בעלי הרכבים צפויים ליהנות ממחירים נמוכים הרבה יותר מאלו שהיו רגילים אליהם עד היום, בכל הנוגע לפוליסות ביטוח החובה.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader