שתף

הגישה הטכנית

27.07.2000

גישה זו דוגלת בניתוח המגמות של תנודות שערי חליפין. גישה זו מניחה כי השוק מתקיים בתוך רצועת ניוד, כלומר קיים גבול עליון ותחתון לתנודות.

 

מנתחים טכניים מאתרים מכשירים המראים סיכוי גבוה לפרוץ את אחד מקווי הגבול.

 

פריצה של אחד מהקווים האלה מהווה איתות לקנייה / למכירה של המכשיר צמוד המט``ח הרלוונטי בהתאם לכיוון המגמה של תנודות שער החליפין.

 

סוחר טכני רוכש מט``ח ומכשירים צמודי מט``ח מתוך אמונה שאת השינוי במחירם ניתן לצפות בעיקר מתוך התבוננות בגרף המגמה.

 

סוחר טכני אינו מתעניין במאזן החברה או בכל מידע פונדמנטלי אחר, אלא רק בהתנהגות גרף שערי החליפין ומחירי המכשירים צמודי המט``ח.

 

סוחר טכני דוגל בשלוש אמונות יסוד:

 

  1. השינוי במחיר המכשיר צמוד המט``ח כפי שנראה על גבי הגרף מסכם בתוכו את כל כוחות השוק, כלומר, שער החליפין מגלם את כל הנתונים הפונדמנטליים.

     
  2. שערי החליפין ומחירי המכשירים צמודי המט``ח נעים במגמה (Trend) החוזרת על עצמה ומאפשרת לצפות מראש את התפתחותה.

     
  3. ההיסטוריה חוזרת על עצמה. כבר מעל 100 שנים משרטטים מנתחים טכניים גרפים. ברבות השנים, כך הם טוענים, ניתן להבחין שתצורות התנהגות מסוימות חוזרות על עצמן. מנתח טכני מאמין שבמצבים מסוימים, הגרפים מלמדים על התנהגותו האמוציונלית הצפויה של הציבור ולכן הוא מניח שעל פי ההיסטוריה הוא יוכל לצפות את העתיד.

 

המשך לפרק ה` - עצות חיוניות לסוחר מתחיל במט``ח

 

כיצד בנקרייט יכול לסייע לסוחר במט"ח

 

מדריך מסחר במט"ח - תוכן העניינים

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש