שתף

הגיע הזמן! הוסר האיסור על ניוד פוליסות בביטוחי מנהלים

הגיע הזמן! הוסר האיסור על ניוד פוליסות בביטוחי מנהלים

16.12.2015

האם ידעתם שעד לא מזמן (6.12.15), לא היתה אפשרות לנייד ביטוחי מנהלים או קרנות פנסיה? האם ידעתם, שכל מי ש"נתקע" עם תכנית חיסכון / ביטוח / פנסיה בתנאים לא תחרותיים, למעשה נאלץ לחיות איתה ככה ללא אפשרות לנייד, להעביר, לסגור או לשפר את תנאיה?ובכן, מהיום - לא עוד! הממונה על שוק ההון דורית סלינגר, ביחד עם שר האוצר משה כחלון, הודיעו היום כי הם מסירים את החסם שמנע מהחוסכים אפשרות לנייד את תכניות הביטוח והפנסיה שלהם. המשמעות - החופש לבחור איפה אתם חוסכים.

 

לקבלת הצעה

 

עשרות מיליארדי שקלים ללא יכולת ניוד

 

בשנת 2013, כתוצאה מהחלטה שקיבל המפקח דאז על הביטוח, נאסר על ניוד פוליסות מחברת ביטוח אחת לאחרת. המשמעות היתה, כליאה של כשישים מיליארדי שקלים בפוליסות חיסכון וביטוח, ללא יכולת לנייד את הפוליסה. מבחינת משווקי התכניות הללו, איסור הניוד אמר שמרגע שהלקוח "נפל ברשת", הוא לא יכול לעזוב, גם אם העמלות הנגבות בפוליסת הביטוח או החיסכון שלו אינן אטרקטיביות.

 

לבחור חברת ביטוח אטרקטיבית לניהול מוצרי הביטוח

 

כיום, לאחר הסרה דרמאטית של אותה החלטה, מאפשרת בעצם הגברת דורית סלינגר לכל אותם חוסכים, לשאת ולתת עם חברות הביטוח בנוגע לתנאי החיסכון וגובה העמלות המשולמות. במידה ותימצא חברת ביטוח המציעה פוליסות ביטוח דומות בתנאים אטרקטיביים יותר - אפשר (ואפילו רצוי!) לנייד את הפוליסה על פי רצונו.

 

שימו לב לאותיות הקטנות

 

חשוב לשים לב, שכאשר אתם מניידים את פוליסת הביטוח שלכם מסוכנות אחת לאחרת, אתם בעצם מנהלים משא ומתן בנוגע לכל תנאי הפוליסה, מא` ועד ת`. לכן, השקיעו בבחירת הגוף המבטח החדש את אותה שימת הלב שהשקעתם בבחירה המקורית של חברת הביטוח. קראו את תנאי הפוליסה וודאו שאתם אכן משפרים את תנאי הפוליסה שלכם ולא מרעים אותה.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש