שתף

הבשורה החדשה של כחלון: קוצר זמן ההמתנה למכירת דירה ב"מחיר למשתכן"

רוכשי דירות במסגרת התוכנית יוכלו למכור את הדירות בהן זכו, כבר לאחר חמש שנים מרגע קבלת טופס האכלוס או שבע שנים מיום הזכייה בהגרלה. החלטה זו חלה גם על הגרלות קודמות במסגרת התוכנית

19.09.2017

בשורה והקלה במסגרת תוכנית הדיור הממשלתית, "מחיר למשתכן", האמורה לפתור את משבר שוק הדיור בישראל: מועצת מקרקעי ישראל, בראשות יו"ר המועצה ושר האוצר, משה כחלון (כולנו), החליטה אתמול (שני, 19 בספטמבר 2017) כי רוכשי דירות במסגרת התוכנית יוכלו למכור את הדירות בהן זכו כבר לאחר חמש שנים מרגע קבלת טופס האכלוס (טופס 4) או שבע שנים מיום הזכייה בהגרלה - המוקדם מביניהם - אף אם לא ניתן להם עדיין טופס שכזה.

כיום, נאסר על רוכשי הדירות שזכו בהגרלה למכור אותן במשך חמש שנים מיום קבלת טופס האכלוס.

מתן אפשרויות חדשות אלו נועדו על מנת לעודד אנשים מן היישוב להגיש בהמוניהם בקשות להשתתפות בהגרלות המתקיימות במסגרת התוכנית במהלך העת האחרונה, ולהפחית אצלם את החשש מלקיחת חלק בתוכנית.

החשש הטבעי נובע לא רק מסיכויי הזכייה בתוכנית הנערכת, כאמור, בצורה של הגרלה, אלא עמוק מכך: בשל החשש המבוסס מ"סחבת" תכנונית, מ"סחבת" במסגרת הליך פיתוח שטחי הבנייה ובעקבות התארכות זמן השלמת בניית הדירות, קבלת המפתח והכניסה לדירות.

החלטה חדשה זו של המועצה חלה גם על פרויקטים במסגרת תוכנית "מחיר מטרה" וכן רטרואקטיבית.

כלומר: על דירות הנבנות ו/או אמורות להיבנות במסגרת הגרלות קודמות של "מחיר למשתכן", בכללן: גם על דירות שכבר שווקו לציבור הזוכים. כמו גם: במקרים בהם הזוכים כבר חתמו על חוזי קנייה עם הקבלנים השונים הבונים את הדירות.

שתי החלטות עיקריות וחשובות נוספות שהתקבלו על ידי המועצה אתמול הן הארכת "מחיר למשתכן" בשנתיים נוספות, כלומר: עד סוף שנת 2019. כמו גם, בפרויקטים של פינוי-בינוי ופרויקטים נוספים של "התחדשות עירונית", אשר יתבררו כלא רווחיים לקבלנים וליזמים, יקבלו האחרונים קרקע נוספת באותה עיר המדוברת בהנחה של עד 80 אחוזים, אשר עליה יוכלו לבנות בנייה משלימה של פרויקטי נדל"ן המיועדים לא רק למגורים, אלא גם למטרות מסחר.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לייעוץ משכנתא, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש