שתף

האם כדאי לרכוש דירה כהשקעה לפנסיה?

בשנים האחרונות, הולך וגדל מספר האנשים שרוכשים דירה להשקעה. רבים מהם עושים זאת מתוך כוונה שדירה זו תשמש להם כנכס שמניב הכנסה קבועה לימי הפנסיה או לימי סגריר. האם זה צעד נבון מבחינה פיננסית?

18.07.2017

אנשים רבים נוהגים לרכוש בשנים האחרונות דירות כהשקעה. הנה כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון.

בשנים האחרונות, הולך וגדל מספר האנשים שרוכשים דירה להשקעה – מתוך כוונה שזו תשמש להם כנכס שמניב הכנסה קבועה לימי הפנסיה או לימי סגריר לאור מצוקת מחירי הדיור ומשבר הנדל"ן המתמשכים במדינה. הגורמים לכך רבים.

בראש ובראשונה, רבים מבני הדור המבוגר בישראל, בני 50-65, הצליחו לצבור הון משמעותי, שאפשר להשקיע אותו ברכישת דירה.

בנוסף: רכישת הדירה מהווה לא רק השקעה פיננסית, אלא גם סוג של "תעודת ביטוח דירה" בעבור סוגיית המגורים העתידית של הילדים.

בנוסף, הריביות הנמוכות בבנקים גורמותלהשקעות פופולריות אחרות להניב תשואה נמוכה.

אז לפני שמשקיעים – הנה כמה נקודות שחשוב לזכור:

1. תשואה אלטרנטיבית –

אם המטרה העיקרית שלכם היא יצירת אפיק הכנסה לפנסיה, אתם צריכים לשקול אופציות חליפיות. למשל: השקעה בשוק ההון, במניות של חברות נדל"ן. השקעה כזו תאפשר לפצל את הסיכון הרב שנוצר כאשר משקיעים בנכס אחד ויחיד.

2. זמן ומאמץ –

השקעה בדירה כרוכה במשאבים של זמן ותשומת לב. צריך למצוא דיירים, לעמוד איתם בקשר, לדאוג לתחזוקת הדירה וכו'. הדבר יכול להיות מורכב במיוחד אם אתם רוכשים דירה להשקעה שנמצאת רחוק ממקום המגורים שלכם.

3. רגולציה –

הממשלה שהוקמה ב-2015 שמה לה למטרה לפגוע במשקיעים בדירות כדי להקל על הזוגות הצעירים. צעדים כמו העלאת מיסוי או הגבלת האפשרות לייקר את דמי השכירות, עשויים לפגוע בכדאיות של רכישת דירה להשקעה.

4. מינוף –

זהו הפרמטר העיקרי שמושך אנשים רבים להשקעה בנדל"ן. אדם רגיל, שמשקיע בשוק ההון לדוגמה, יכול להשקיע רק את הכסף שעומד לרשותו.

לעומת זאת, בהשקעה בנדל"ן, ניתן להשקיע גם כספים שלא עומדים לרשותכם, באמצעות לקיחת משכנתא. באופן זה, ניתן לבצע השקעה ממונפת, ובהתאם: להגדיל את הסיכוי להגדלת התשואה. להשקעה כזו יש כמובן גם עלות, בדמות הכסף שאתם משלמים כריבית.

5. רחוק מהעין, רחוק מהכיס –

יתרון נוסף של השקעה בנדל"ן, היא שהכסף אינו נזיל ואינו פנוי לשימוש מיידי. דבר זה מסייע לנו לחסוך סכומים ניכרים, ולא להוציא אותם על צרכים שוטפים.

 

* לפגישה חינם עם יועץ משכנתאות, אנא השאירו פרטים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש