שתף

האם אתם מרוצים מביטוח המשכנתא – כמה זה עולה לכם?

האם אתם מרוצים מביטוח המשכנתא – כמה זה עולה לכם?

18.09.2016

ביטוח משכנתא נתפס בעיני רבים כאחד מאותם ביטוחים שחייבים לעשות ונחשב לזניח.

 

כמה מאיתנו באמת בודקים את הפוליסה המוצעת, מה התנאים שלה וכמה משלמים? התפיסה הרווחת שאין הרבה מה לעשות.

 

זו טעות! יש הרבה מה לעשות, למשל: ביטוח שבוצע לפני מספר שנים כנראה שצריך לרענן אותו או ביטוח שנלקח דרך הבנק בדרך כלל יהיה גבוה בעשרות אחוזים ממה שתקבלו מסוכן ביטוח פרטי.

 

מרכיב מרכזי בביטוח המשכנתא, הינו ביטוח חיים אשר במקרה של אובדן היכולת להחזיר את תשלומי המשכנתא מסיבות שונות, כגון: מוות של אחד מבני הזוג, חברת הביטוח תשלם את המשכנתא במקומכם.

 

עד פה הכל נהדר, אך רובנו לא מודעים לעובדה כי שינויי רגולטוריים ושינויים אישיים של המבוטחים יכולים להשפיע על הכיסוי הביטוחי ולייקר את פוליסה ואף במקרים קיצוניים להיות חסרת משמעות.

 

לדוגמא: מבוטח בן 48, עם משכנתא של 10 שנים אובחן לפני כשנתיים כחולה סכרת פנה לסוכן ביטוח ביצע התאמה לפוליסת הביטוח ואף הצליח להוזיל את התשלום החודשי.

 

לעומת זאת, מבוטח שאובחן כחולה סרטן, או שעבר ניתוח להוצאת גידול סרטני, כנראה שאיבד את פוליסת הביטוח שלו ולא יהי מבוטח במידת הצורך גם אם המשיך לשלם.

 

כמו שהמשכנתא נלקחת לשנים רבות וכל פעם שיש שינוי בריביות ממליצים לנו לבדוק, כך גם ההמלצה לביטוח משכנתא. במקרים רבים בדיקת הפוליסה וקבלת הצעות יכולה להוזיל את העלות החודשית ולחסוך אלפי שקלים בשנה.

 

סוכן ביטוח מקצועי יסייע לכם להפיק את המירב מהפוליסה ולשלם בדיוק מה וכמה שצריך.

 

פרט חשוב שצריך לדעת: ביטוח החיים במסגרת פוליסת ביטוח המשכנתא באה להגן על הבנק במקרה של מוות או אובדן כושר עבודה אך לא מגנה על המבוטח או השארים שלו שיוכלו להתקיים מקצבה חודשית קבועה.

 

ביטוח חיים פרטי מציל את המשפחה והשארים במקרה של קטסטרופה על מנת שיוכלו להמשיך להתקיים בכבוד.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader