שתף

בתי השקעות יציעו קרן פיקדונות סולידית קפ``מ שתתחרה בפק"מ הבנקאי

התקנות החדשות יאפשרו לבתי השקעות לשווק פיקדונות ולהתחרות בפיקדונות אותם מציעים כיום הבנקים

06.07.2014

במסגרת תכנית אסטרטגית לשנים הקרובות של הרשות לניירות ערך (ני"ע), שנועדה בין היתר לעודד תחרות ולהגביר את הפעילות בשוק ההון, אושרו לאחרונה על ידי ועדת הכספים תקנות המסדירות את הנפקתה של קרן נאמנות חדשה בשוק ההון.

התקנות החדשות יאפשרו לבתי השקעות לשווק פיקדונות ולהתחרות בפיקדונות אותם מציעים כיום הבנקים. קרן הנאמנות החדשה, שהינה יוזמה של רשות ניירות ערך ותקרא קרן פיקדונות ומלוות (קפ"מ), תשמש כאופציה פיננסית סולידית ותציע תשואות משופרות בתנאים אטרקטיביים יותר מאלו המוצעים כיום על ידי הבנקים.

הקפ"מ, שהינה למעשה פיתוח של קרן נאמנות כספית שקלית, תספק למשקיע הקטן והסולידי חלופה ראויה בריבית אטרקטיבית עם תשואה גבוהה באופן משמעותי בהשוואה לאופציות העומדות כיום לרשותו בבנקים.

תשואותיה של קרן הנאמנות החדשה יביאו לידי ביטוי את התשואות הגלומות בפיקדונות עתק (ג`מבו) ובמלוות קצרי מועד, כלומר, הפק"מים של ממשלת ישראל ובנק ישראל הנתונים לפדיון תוך שנה.

את הקפ"מ אשר יוגדר כ"קרן מועדים קבועים" ניתן יהיה לרכוש או למכור אחת לשבוע ביום קבוע.

ברשות ני"ע מקווים כי מהלך זה יגרום למערכת הבנקאית לשדרג את הפיקדונות המוצעים על ידם ולהפכם לאטרקטיביים יותר עבור המשקיע הקטן.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש