שתף

ביטוח רכב לתקופה קצרה

באיזה מקרים מומלץ להשתמש בביטוח רכב זמני? באיזה מקרים יהיה עדיף לבטח את הרכב בביטוח זמני במקום ביטוח שנתי, להלן מידע כללי בנושא.

ביטוח רכב זמני או ביטוח רכב לתקופות קצרות, תפקידו לאפשר למבוטחים ביטוח לתקופה קצובה. ישנם מקרים בהם אין למבוטח צורך בביטוח לתקופה ארוכה אלא למספר ימים. ביטוח מסוג זה מאפר לבטח את הרכב לתקופה של מינימום שבוע ימים ואף מאפשר הוספה של ביטוח מקיף וביטוח צד ג' לתקופה הקצובה.


ביטוח זמני לרכב – מתי זה עדיף? 

כאשר יש צורך להוסיף באופן זמני נהג נוסף לפוליסה


ישנם כמה גורמים עיקריים המשפיעים על עלויות ביטוח הרכב:
1. גילו של הנהג
2. ותק רישיון הנהיגה של הנהג / הנהגים ברכב
3. זהותם של הנהגים

במידה ובמשך תקופה מסוימת ינהג ברכב נהג נוסף, יש לוודא שגם הוא יהיה מבוטח ויכלל בפוליסת הביטוח של הרכב. בדיוק עבור מקרים אלו ניתן לרכוש ביטוח רכב זמני עבור התקופה הקצובה בה הנהג הנוסף ישתמש ברכב.

מקרים נפוצים בהם מומלץ לעשות זאת ה לדוגמה:


• הוספה של עובד אשר משתמש ברכבו של המעסיק
• במידה ואתם רוצים להעמיד רכב לרשותו של אורח מחו"ל
• מקרה בו אתם מאפשרים לנהג צעיר להשתמש ברכב לתקופה קצובה, כמו לדוגמה לבן חייל היוצא לחופשה מהצבא
לעיתים קרובות הוספה של נהגים נוספים לפוליסה עלולה להגדיל באופן משמעותי את עלויות הביטוח, לכן האפשרות לרכוש ביטוח רכב זמני עשויה לספק פתרון מצוין עבור מקרים אלו, במקום לשלם עלויות גבוהות במהלך כל השנה.


כאשר קיים צורך להוריד נהגים מהפוליסה

ביטוח רכב זמני יכול אף להתאים במקרי בהם יש צורך לבצע שינוי כלשהו במספר הנהגים המשתמשים ברכב אשר מופיעים בפוליסת הביטוח, למשל במקרים בהם יש להוריד נהג כאשר אחד הנהגים לא ישתמש ברכב למשך תקופה ארוכה אך קצובה בזמן, כפי שצויין, כמות הנהגים ואופיים משפיעים על עלויות הפוליסה ולכן ביטוח לתקופה קצובה יכול לתת מענה גם במקרים אלו.

כאשר יש להזיז רכב שאינו בשימוש

במידה וקיים ברשותכם רכב שאינו בשימוש, אך יש צורך להזיז את מקומו או שהחלטתם למכור אותו. ביטוח רכב זמני יאפשר לכם להזיז את הרכב או לנהוג בו ולהיות מבוטחים עבור התקופה הקצובה הדרושה לסידורים אלו.

כלי רכב בעלי שימוש מיוחד


ביטוח זה מתאים לרכבים כגון טרקטורון, אופנוע שטח, ג'יפים וכד', אשר נעשה בהם שימוש במקרים מיוחדים כגון טיולים ולא שימוש שוטף ביומיום. עבור רכבים אלו מומלץ לעשות ביטוח לזמן קצוב במקום לשלם עליהם ביטוח במהלך השנה כולה.

כאשר אנו זקוקים לביטוח אך לזמן מוגבל


במידה ואתם עומדים למכור את רכבכם, לקבל רכב חדש מהעבודה, לטוס לחו"ל לתקופה ממושכת או לרכוש רכב חדש, וקיים פרק זמן כלשהו בו תמשיכו להשתמש ברכבכם אך השימוש הינו קצוב בזמן אך בכל זאת עליכם לבטח את רכבכם בתקופה זו, ביטוח רכב זמני הוא הפתרון המתאים למצבים אלו.

 

ביטוח רכב זמני - יד עם שעון על ההגה


מה חשוב לדעת לפני רכישת ביטוח זמני לרכב?


ישנם רבים אשר טועים לחשוב כי ביטוח רכב זמני יוזיל להם את עלויות באופן אוטומטי. חשוב לדעת כי ביטוח זה מוצע לרב במחירים די יקרים בהשוואה לביטוח השנתי. לפני רכישה ל ביטוח מסוג זה עליכם יהיה להכיר לעומק את הצורך שלכם ולוודא כי לא תצטרכו להשתמש בו כמה פעמים בשנה. במקרים אלו אולי יהיה עדיף לרכוש ביטוח רכב שנתי רגיל בכדי להוזיל עלויות.


חשוב לדעת כי ביטוח זמני לרכב ניתן לתקופה של מינימום 7 ימים ומחירו יהיה על פי מספר ימי הביטוח.

קיימת תמיד אפשרות נוספת לרכוש ביטוח רכב שנתי ולבטל אותו ברגע שלא יהיה לכם בו יותר צורך, או להעבירו לרכב אחר עם ביצוע שינויים בהתאם בפוליסה. באופן זה תוכלו להימנע מתשלומי ביטוח גבוהים.

פנו אלינו לקבלת מענה אנושי

לקבלת פרטים נוספים והצעות משתלמות לביטוח רכב זמני ושנתי השאירו פרטים בטופס ונציג יחזור אליכם בהקדם. 

 

שדה חובה

>>> בחזרה לעמוד ביטוח ראשי 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader