שתף

ביטוח סיעודי כנדבך נוסף לביטוח בריאות

ביטוח בריאות ממלכתי אינו מספק תשובה לנושא מימון הטיפול בחולה סיעודי, ואינו מטיל חובה על קופות החולים לספק את הכיסוי במסגרת ביטוח בריאות משלים

16.07.2017

יחד התקדמותו של מדע הרפואה ועם העלייה בתוחלת החיים, הולך וגדל הסיכוי להפוך לחולה סיעודי, ואף להישאר במצב קשה זה תקופות זמן ארוכות. טיפול סיעודי כרוך בעלויות גבוהות מאוד.

ביטוח בריאות ממלכתי אינו מספק תשובה לנושא מימון הטיפול בחולה סיעודי, ואינו מטיל חובה על קופות החולים לספק את הכיסוי במסגרת ביטוח בריאות משלים.

יחד עם זאת, משפחות ללא אמצעים כלכליים המאפשרים מימון מוסד סיעודי, יכולות לפנות אל משרד הבריאות בבקשה לסיוע. במידה ומתקיימים תנאים מסוימים, יהיו המשפחות זכאיות לקבל סיוע ממלכתי והשתתפות מלאה או חלקית במימון עלויות הטיפול הסיעודי.

בין הקריטריונים הקובעים: נחיצות הסיוע, מצב תקציב משרד הבריאות באותה עת, סדרי עדיפויות ועוד.
הקושי בקבלת מענה מן הממשלה במקרים סיעודיים מביא את רוב האוכלוסייה, שיכולה לעמוד בכך כלכלית, לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי באופן פרטי.

  • ביטוח סיעודי דרך קופות החולים: לאור הצורך הגדול בכיסוי למקרים סיעודיים, שיווקו קופות החולים ביטוח סיעודי במסגרת הביטוח הרפואי המשלים.
    העניין הוא שכדי ליהנות מאותו ביטוח סיעודי היו חייבים העמיתים לשלם גם עבור ביטוח הבריאות המשלים, גם אם לא רצו בכך. לאור התרעומת הגדולה שהמצב יצר, החליטו כל ארבע הקופות לבצע הפרדה בין הביטוח הסיעודי לביטוח הבריאות המשלים הרגיל שלהן.
    פוליסת ביטוח סיעודי דרך קופת החולים היא פוליסה, הנרכשת למעשה דרך חברת ביטוח פרטית בתמורה לתשלום חודשי המועבר ע"י קופת החולים לחברות הביטוח. מדובר בפוליסת ביטוח סיעודי אחידה לכל המבוטחים.
    כמו בביטוח הבריאות המשלים גם כאן גובה הפרמיה אחיד לכל קבוצת גיל, כאשר הפרמיה מתייקרת ככל שהגיל עולה. כמו כן, היקף הכיסוי הביטוחי גבוה יותר, ככל שהחבר הצטרף בגיל צעיר יותר.
  • ביטוח סיעודי ישירות דרך חברות הביטוח הפרטיות: זו האלטרנטיבה השנייה לרכישת ביטוח סיעודי בישראל. ביטוח סיעודי נמכר על-ידי חברות ביטוח פרטיות ע"י פוליסה (חוזה אישי), שבה פירוט תנאי הביטוח.
    כל מבוטח רוכש פוליסה אישית, כאשר גובה הפרמיה החודשית שמשלם המבוטח נגזרת מגילו, מצב בריאותו, והיקף הכיסוי שבחר. היקף הכיסוי מתייחס לגובה הפיצוי הכספי, שיקבל המבוטח אם יהפוך לחולה סיעודי.

לפרק הבא: תכנון ביטוח בריאות

לתוכן עניינים: מדריך ביטוח בריאות

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לביטוח סיעודי, אנא השאירו פרטים בטופס הבא:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש