שתף

ביטוח נסיעות: לשים לב לכל הפרטים החשובים

ביטוח נסיעות: לשים לב לכל הפרטים החשובים

26.07.2016

בשנים האחרונות, טיסה לחופשה בחו"ל או לפגישת עסקים מעבר לים, הפכה לסטנדרט. מה שבדרך כלל נתפס כמוצר נלווה ואפילו אגבי, הוא ביטוח הנסיעות - אך חשוב לדעת שגם כאן ישנם פרטים רבים לבדוק. אז לפני שאתם מזמינים ביטוח נסיעות בפעם הבאה, אלו הדברים שכדאי שתשימו לב אליהם.

 

קבלו הצעות לביטח נסיעות PassportCard

 

להתאים את הביטוח לסגנון הטיול, לוודא שהכול מובן

 

ביטוח נסיעות הוא אמנם ביטוח שרובינו לא נפעיל לעולם (וטוב שכך), אך במקרה של צרה, חלילה, זהו ביטוח חשוב מאוד. לכן, מומלץ שלא להתייחס אליו כאל תוספת שאתם נאלצים לקחת אתכם בלית ברירה, אלא כמוצר בעל חשיבות רבה. אם הביטוח שתזמינו לא יכסה אתכם כראוי, תמצאו עצמכם בצרה צרורה ברגע האמת.

 

הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא לוודא שאתם מבינים את הפוליסה היטב, על כל סעיפיה. לכן, אם אתם משוחחים בטלפון עם נציג, תבקשו הבהרות והתייחסות למקרים שונים. הקלטה של השיחה גם היא מומלצת, כדי לעבור על הפרטים בנוחות, וכדי שתשמש הוכחה במקרה הצורך.

 

חשוב מאוד לוודא כי הביטוח שלכם מתאים לאופי הטיול: אם אתם משלבים פעילות אתגרית או אפילו פעילות ספורטיבית שגרתית (רכיבת אופניים למשל), חשוב שהביטוח יכסה זאת. התאמה חשובה נוספת: למצב הבריאותי שלכם. אם מדובר באישה הריונית, לדוגמה, חשוב שהפוליסה תתייחס לכך.

 

לא פחות חשוב מעניין ההתאמה, הוא נושא התשלום: ודאו שחברת הביטוח מעבירה את הכסף באופן מידי במקרה של אירוע מזכה (אירוע שבו אתם נאלצים להפעיל את הביטוח), כך שלא תצטרכו לשלם כסף מכיסכם. שימו לב שברוב הפוליסות אין סעיף השתתפות עצמית: כדי לוודא שכך זה גם במקרה שלכם.

 

פרטים חשובים נוספים: ודאו שאין הגבלה על היקף הכיסוי שמציע הביטוח להוצאות הרפואיות, ושאין הגבלת גיל (כלומר ודאו שהביטוח מתאים לגילכם בכל מקרה). תוכלו להוסיף לביטוח התייחסות לאובדן כבודה או לעיכוב טיסה - שקלו זאת גם כן, אך דעו שאלו סעיפים הכרוכים בתוספת תשלום.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader