שתף

ביטוח משכנתא – כנראה שכדאי להחליף!

ביטוח משכנתא – כנראה שכדאי להחליף!

02.01.2017

המצב השורר כיום במשק הישראלי מאלץ אותנו לחשב מסלול מחדש. משפחה ממוצעת מוציאה אלפי שקלים בחודש על מוצרים או שירותים שמבחינתם מחוייבים.

 

נכון שמרבית ההוצאות הקבועות חשובות או מחוייבות אך לא בהכרח חייבים לשלם עליהם הרבה כסף. בשנה וחצי האחרונות נחשפנו לקפיינים רבים על החשיבות של מחזור משכנתא והחיסכון האדיר שניתן לחסוך לאורח השנים על ידי שינויי המסלולים והריביות. לצערנו היכולת לשנות למחזר את המשכנתא להיות פחות אטרקטיבית עם עליית הריביות.

 

מה בכל זאת אפשר לעשות? ביטוח המשכנתא הינה הוצאה בלתי מבוטלת המחייבת כל בעל משכנתא.

 

רובנו מסיבות של נוחות בוחרים לעשות את הביטוח דרך הבנק, ביטוח זה בדרך כלל יקר יותר בעשרות אחוזים. אז מסתבר שאפשרי ואף מומלץ למחזר את ביטוח המשכנתא.

 

מחזור משכנתא יכול להוזיל בעשרות אחוזים את התשלום החודשי, משמע עשרות אלפי שקלים לאורך כל חיי המשכנתא.

 

התחרות הרבה בין חברות הביטוח פותחת אפשרות ללקוחות המעוניינים למחזר את הביטוח. צריך לקחת בחשבון שישנם מסלולים רבים המקשים על הבחירה ולפעמים חברות ביטוח מפתות אותנו במבצעים אטרקטיביים הכוללים הנהחה מקסימלית בחודשים הראשונים היכולים להגיע אפילו עד 75% הנחה.

 

הנהחה זו בדרך כלל תקפה לשנים הראשונות בלבד ולאחר מכן עולה באופן משמעותי. ההיגיון מאחוריו אומר שאנשים מבצעים כל כמה שנים עדכון / מחזור למשכנתא ואיתה גם לביטוח.

 

אך מה קורה כאשר לא מבצעים מחזור או חלילה הגעתם לגיל מתקדם שאיתו גם בעיות הרפואיות? במקרה זה כל שינוי בביטוח מחייב בדיקה מעמיקה וכנראה גם יעלה את הפרמיה החודשית שתאלצו לשלם.

 

ההמלצה לבחור מסלול הנחות יותר סולידי וקבוע לאורך כל חיי הפוליסה דבר שימנע את התייקרות הפרמיה בעשרות אחוזים.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש