שתף

ביטוח מקיף לרכב - השוואות פוליסות

בואו וקבלו הצעות מחיר אטרקטיביות לביטוח חובה, מקיף וצד ג' לרכב שלכם

10.07.2017

צריכים לחדש את ביטוח הרכב?

בואו וקבלו הצעות מחיר אטרקטיביות לביטוח חובה, מקיף וצד ג' לרכב שלכם.

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לביטוח רכב, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

 

שדה חובה

קניתם רכב? סיבה למסיבה!

אך, מה הדבר הראשון שאתם רצים לעשות (אחרי שסיפרתם למחצית מהעולם....)? ביטוח רכב!

אם מדובר ברכב סטנדרטי ומעלה, סביר להניח שתרצו לרכוש עבורו פוליסת ביטוח מקיף.

הטכנולוגיות המתקדמות בעולם הרכבים מביאות איתן חידושים של אביזרי בטיחות לרכב. התחושה היא שחברות הביטוח באות לקראת בעלי רכבים מאובזרים בטיחותית בצורה טובה.

נשאלת השאלה איך זה בא לידי ביטוי בשטח? האם הן מוזילות פוליסות ביטוח מקיף לרכבים בעלי אבזור בטיחותי מתקדם? לצערנו הרב מסתבר שלא.

לא תקבלו ביטוח רכב זול יותר רק בגלל שרכבכם מכיל אבזור בטיחות איכותי. נשמע מפתיע, לא? הרי רכב בטיחותי יותר מועד הרבה פחות לפגיעה ונזק, ובשל כך הסיכוי לתביעות מחברות הביטוח קטן יותר מאשר ברכבים מאובזרים בטיחותית בצורה פחות טובה.

זה נכון מאוד בתיאוריה, אך בפועל לאבזור בטיחותי ברכב אין כלל וכלל השפעה על ירידת תעריף ביטוח מקיף . תתפלאו לדעת שהמצב לפעמים הפוך!

אבזור בטיחות = ביטוח מקיף יקר יותר!

הכותרת נשמעת לכם בלתי הגיונית? תתרגלו... מבדיקה שנערכה לפוליסות ביטוח מקיף של רכבים במספר חברות ביטוח, עולה כי לעיתים אנו נאלצים לשלם יותר עבור פוליסת ביטוח מקיף למכונית בעלת מערכת בטיחות מתקדמת.

איך זה ייתכן?

מסתבר שכשרוכשים ביטוח רכב לרכב שכזה, האבזור הבטיחותי המתקדם עולה כסף רב.

למה הכוונה אבזור בטיחותי מתקדם?

המדובר במערכות עזר חדשניות, כגון: בקרת אחיזה, מערכת ABS, מערכת בקרת יציבות, חלוקת כוח בלימה, מערכת סיוע לבלימה, מערכת מתקדמת למניעת התהפכות הרכב, ועוד ועוד חידושים טכנולוגיים שנועדו לשפר את ההגנה על הרכב מפני תאונה.

במידה ורכב מסוג זה ניזוק בתאונה ונדרש לו תיקון הכולל החלפת מערכת הבטיחות – מדובר בהוצאה גדולה עבור חברת הביטוח. סיכוי להוצאה גבוהה יותר לחברת הביטוח יגרור מיידית תוספת לעלות ביטוח רכב לאותה מכונית.

אז מה בכל זאת יכול להוזיל עלות של ביטוח מקיף?

בראש ובראשונה – היעדר תביעות. לא תבעתם את חברת הביטוח בשלוש השנים האחרונות – תזכו להנחה משמעותית בגין העדר תביעות.

הנחה זו מוזילה ביטוח רכב עד לכדי 20% מגובה הפרמיה הכוללת. עוד סיבה טובה להוזלת מחיר פרמיית ביטוח רכב היא גילו של הנהג ברכב המבוטח. ככל שגיל הנהג מבוגר יותר כך תלך הפרמיה ותרד.

גם מינו של הנהג, ותק רישיון הנהיגה ומספר שלילות הרישיון, אם היו, בשלוש השנים האחרונות - משחקים תפקיד חשוב בחישוב עלות הפרמיה.

אגב, קיים אבזור בטיחות בודד שכן יוזיל את פרמיית הביטוח, והוא - הימצאותה של כרית אוויר בודדת ברכב... מסתבר שאם קיימות 8 כריות אוויר או כרית אוויר בודדת – אין לכך השפעה על הפרמיה. הימצאות כרית אוויר בודדת ברכב – די בה כדי להוזיל את הפרמיה לעומת רכב נטול כריות אוויר.

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש