שתף

ביטוח חיים למשכנתא + ביטוח נכס למשכנתא

מהם ביטוח חיים למשכנתא וביטוח נכס למשכנתא?

11.07.2017

לשם קבלת המשכנתא (מעל 300,000 ש"ח) תיאלצו לבצע שני ביטוחים:

1. ביטוח חיים להבטחת החזר ההלוואה במקרה של מות הלווים - הבנקים למשכנתאות דורשים כי הלווים יבטחו את עצמם בפוליסה לביטוח חיים, כאשר הבנק מוטב כלפי הביטוח במות הלווה המבוטח, עד גובה יתרת ההלוואה.

ביטוח החיים מכסה את גובה המשכנתא שלקחתם. במידה ולקחתם מספר משכנתאות בבנקים שונים (או באותו בנק), תדרשו לבטח בנפרד כל אחת מהן.

2. ביטוח דירה למשכנתא, כלומר ביטוח הנכס - מכסה את הבנק והלוואה במקרה של הרס המבנה (שריפה, רעידת אדמה). במקרה שקנית דירה מקבלן, בדקו שאתם משלמים את ביטוח הנכס רק מהיום בו קיבלתם לידכם את הדירה.

אם לקחתם מספר משכנתאות מבנקים שונים, עליכם לבטח את הנכס במקום אחד בלבד, להעביר את העתק הפוליסה לשאר המלווים, ולוודא שהם מסכימים על שיתוף הזכויות בפוליסה. 

הנוסחה בה משתמשים חלק מהבנקים לחישוב הפרמיה השנתית לביטוח נכס (ביטוח דירה למשכנתא) היא: גודל הנכס במ"ר X 3875 ₪ למ"ר X 1.92 פרומיל = פרמיית ביטוח הנכס לשנה. ביטוח חיים הוא פונקציה של גיל.

נניח שזוג נמצא בגילאי 35, הפרמיה החודשית שלו תהיה כ-3 ש"ח לכל 10,000 שקל מסכום המשכנתא הכולל.

בחזרה למדריך המלא לקבלת משכנתא

לפרק הבא : תת ביטוח

לקבלת הצעות לביטוח משכנתא מחברות הביטוח המובילות לחץ כאן

קבל הצעות מחברות הביטוח המובילות לביטוח מבנה ותכולה

לקבלת ייעוץ משכנתא מחברות המתמחות במשכנתאות לחץ כאן

קראו עוד על ביטוח משכנתא

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לביטוח משכנתא, אנא מלאו את הפרטים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש