שתף

ביטוח חובה לרכב

במהלך השנים האחרונות חלה ירידה ממוצעת די גדולה בתעריפים של ביטוח רכב מסוג חובה, אך חשוב לדעת שקיימים כל העת פערים בין חברות הביטוח השונות

16.03.2017

צריכים לחדש את ביטוח הרכב?

בואו וקבלו הצעות מחיר אטרקטיביות לביטוח חובה, מקיף וצד ג'.

מלאו את הטופס וקבלו הצעת מחיר מיידית לרכישת ביטוח רכב.

הרישום הוא חינם, ואינו מחייב את מגיש ההצעה לרכוש ביטוח רכב.

עד סוף שנת 2003 ביטוח חובה לרכב ניתן בתעריף אחיד אצל כל החברות שמספקות פוליסות ביטוח רכב.

מאז 2004 בוטל תעריף אחיד זה של ביטוח חובה , וניתן אות הפתיחה לתחרות בין חברות הביטוח על כיסם של הנהגים. אז כן, גם כאן יש תחרות, אמנם ביטוח חובה , אבל אפשר לבחור חברה שתיתן תנאים טובים ותוזיל עלויות.

במהלך השנים האחרונות חלה ירידה ממוצעת די גדולה בתעריפים של ביטוח רכב מסוג חובה, אך חשוב לדעת שקיימים כל העת פערים בין חברות הביטוח השונות.

על כן מומלץ לבצע סקר שווקים בכל שנה, להשוות מחירים ולהשיג מחיר טוב. כדי לתת לכם הצעת מחיר לביטוח חובה יבקשו מכם נציגי החברות למסור מידע ופרטים על הרכב ובעליו.

עלות ביטח חובה נגזרת ממאפייני הרכב והנוהג בו, ולכן נהגים שלא נוטים לבצע תאונות יקבלו מחירים זולים יותר מאשר נהגים עם עבר מפוקפק ובעייתי.

בין האלמנטים הנלקחים בחשבון בעת הפקת הצעת מחיר תמצאו קריטריונים כמו נפח מנוע, הימצאות כריות אוויר, וקריטריונים הקשורים בנהג: מין, גיל, ותק, כמות תביעות ב-3 השנים האחרונות והאם היו שלילות רישיון נהיגה ב-3 השנים האחרונות.

רגע לפני שאתם רצים לבצע סקר שוק לגבי ביטוח חובה , כדאי להיכנס לאתר משרד האוצר – שם יש מחשבון שיסייע לכם לקבל הצעות מחיר בו ברגע.

תצטרכו להזין פרטים לגבי הרכב והנוהג בו, ואז יוצגו הצעות לביטוח חובה של חברות הביטוח השונות. דרך זו תחסוך מכם זמן ואנרגיה בשיחות עם נציגי החברות. כך ניתן לבחור בקלות את ההצעה המשתלמת ביותר עבור ביטוח חובה לרכב.

לא חובה למכור לך ביטוח חובה!

חברות הביטוח המוכרות פוליסות ביטוח רכב אינן חייבות לבטח כל מי שמבקש ביטוח חובה ושאינו עומד בפרמטרים שקבעו. זה יכול להיות בשל עבר בעייתי של הרכב, מספר רב של תאונות דרכים או מספר רב של עבירות תנועה של הנהג.

אז מה עושים במצב כזה? הרי חובה לעשות ביטוח חובה! מכיוון שחייבים לעשות ביטוח רכב מסוג חובה קיים גוף בשם"פול", שהוקם ע"י המפקח על הביטוח, והוא מחויב לבטח כל נהג שפונה אליו ללא קשר לעברו הבעייתי. מטבע הדברים, ה"פול" גובה מחירים יקרים יותר עבור ביטוח חובה , וזאת בשל העובדה כי הפונה הוא נהג בעייתי.

על כן, גם אם אתם בסטטוס של נהג בעייתי, מומלץ לכם לנסות קודם את מזלכם בחברות ביטוח רגילות. לעיתים הן מוכנות לבטח נהגים בעייתיים בתוספת של אחוזים בודדים לעלות הרגילה. רק במידה וכל חברות הביטוח סירבו למכור לכם ביטוח חובה, יש לפנות ל"פול" ולרכוש שם את פוליסת הביטוח.

אפשר לומר שאם פשוט תורידו קצת את הרגל מדוושת הבנזין, תוכלו לחסוך לעצמכם כסף וכאבי ראש בכל שנה ושנה לקראת חידוש ביטוח הרכב. סעו בזהירות – זה משתלם בכל דרך שלא תסתכלו על זה!

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לביטוח רכב, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader