שתף

ביטוח בריאות ממלכתי: רובינו לא מסתפקים בו

ביטוח בריאות ממלכתי: רובינו לא מסתפקים בו

02.06.2016

חוק ביטוח הבריאות הממלכתי נחקק בישראל בשנת 1994 ולמעשה שינה את המציאות הנוגעת לטיפולים הרפואיים שאנו מקבלים: רבים מהטיפולים הפכו מאותו רגע לטיפולים ללא עלות, או כאלו אשר גוררים אחריהם תשלום סמלי בלבד. כעת, יותר מ-20 שנים אחרי, נדמה שרוב הציבור לא מסתפק בביטוח הזה.

 

ביטוח בריאות פרטי:

 

לבטח עצמנו בעוד שלל סעיפים חשובים

 

מלאו טופס וקבלו הצעות מסוכני ביטוח

 

ביטוח הבריאות הממלכתי מספק את הבסיס הביטוחי לכל המטופלים אזרחי ישראל. הוא מאפשר להם לקבל טיפולים שונים בבתי החולים הפרטיים, בדיקות ואבחונים רפואיים, מבלי לשלם כסף רב ולעתים מבלי לשלם כלל. במקרים מסוימים, הביטוח הממלכתי אף מפחית משמעותית ממחירי ההליכים הרפואיים בבתי החולים הפרטיים בארץ.

 

אבל, אותו ביטוח ממלכתי (שכולנו משלמים עליו, לרוב דרך המשכורת החודשית), מציע כיסוי ביטוח כללי למדי. כך לדוגמה, תרופות שונות לא נכללות בו והמטופלים נאלצים לממן אותן מכיסם. גם טיפולי השיניים - למי שעבר את גיל 14 - אינם נכללים בביטוח זה.

 

מסיבות כאלו ואחרות בוחרים רבים מהמבוטחים בביטוח הבריאות הממלכתי לבטח עצמם גם בביטוח בריאות פרטי. למעשה, 80% מהציבור הישראלי מחזיק בפוליסות ביטוח כאלו, נכון לשנת 2012. אמנם באחרונה מנסה הממשלה לעשות סדר בתחום ולהפוך את הביטוחים הללו למובנים יותר, אך ככל הנראה המהלך הזה לא ישנה את המצב בצורה דרמטית בשנים הקרובות.

 

מה שחשוב לזכור הוא שהביטוח פרטי אמנם מרחיב את הכיסוי הביטוחי, אך במקרים רבים הוא עלול ליצור כפילויות שונות - כאלו שתשלמו עליהן סכום כסף כפול, אך לא תקבלו שירות או כיסוי כפול בתמורה. לכן, כאשר אתם מחליטים לרכוש פוליסת ביטוח פרטית, מומלץ שתבדקו היטב מה היא כוללת בתוכה, כדי לוודא שמדובר בביטוח נוסף על הביטוח הממלכתי, ולא בביטוח שמציע את אותם כיסויים - כי אז מדובר בביטוח מיותר לכל הדעות.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader