שתף

ביטוח בריאות ממלכתי דרך המוסד לביטוח לאומי

רובד זה מתאים לטיפול במחלות שגרתיות, בדיקות סטנדרטיות, מתן חיסונים, סל תרופות שנקבע ע"י הכנסת ועוד. למה? התשובות בכתבה שלפניכם

16.07.2017

ביטוח בריאות ממלכתי דרך הביטוח הלאומי, כאמור,הוא הרובד הבסיסי של שירותי הבריאות בישראל. כל אדם המוגדר כתושב מדינת ישראל על פי הגדרות המוסד לביטוח לאומי, ואשר רשום באחת מקופות החולים בישראל, זכאי לקבל שירותי ביטוח בריאות ממלכתי

רובד זה חשוב וחיוני לכל אזרח במדינה, והוא מספק סל שירותים בסיסיים יחסי. הוא מתאים לטיפול במחלות שגרתיות, בדיקות סטנדרטיות, מתן חיסונים, סל תרופות שנקבע ע"י הכנסת ועוד. ביטוח בריאות ממלכתי מאפשר אמנם גם קבלת טיפול רפואי בחו"ל במקרים מסוימים, אך יש בסעיף זה הגבלות רבות בחוק הבריאות, ובהן הגבלה על סכום הזכאות לקבלת טיפול רפואי בחו"ל.

בכל מקרה, על מנת ליהנות מכיסוי ביטוחי של שירותי רפואה בחו"ל נדרשת חוות דעת של רופאים מומחים מטעם קופת החולים. במידה וקופת החולים אינה מאשרת את הטיפול, האזרח רשאי להגיש ערעור בנושא אל ועדת ערר, שמטפלת במקרים אלו.

סל הבריאות משתנה בתכולתו מדי שנה על פי החלטת וועדת הבריאות של הכנסת. מדי שנה נקבעים טיפולים ותרופות, אשר מוכנסים אל תוך הסל, אך טיפולים רבים ותרופות חשובות אחרות נותרים מחוץ לסל, דבר אשר מעורר מדי שנה טרוניות קשות מצד אוכלוסיות שונות, הנפגעות מההחלטות באותה עת.

כלומר, גם אם אתם זוכים להשתמש בתרופה מסוימת במהלך תקופה בחייכם, כיוון שהיא נכללת בסל הבריאות, הרי שאין זה מבטיח לכם, שגם בהמשך תיכלל התרופה בסל, ויתכן שאם לא תדאגו לביטוח בריאות משלים, לא תוכלו לממן את התרופה העלולה שלא להיכלל בסל בעתיד.

לסעיף הבא: שב"ן - ביטוח משלים דרך קופות החולים

לתוכן עניינים: מדריך ביטוח בריאות

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לביטוח בריאות, אנא השאירו פרטים בטופס הבא:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש