שתף

בדיקה טופס ליד חדש

28.03.2020

כמה פעמים פנו אליכם בהצעה לביטוח חדש או הרחבה של ביטוח קיים?

 

לרובנו זה קרה ויותר מפעם אחת ובמקרים רבים גם התפתנו לעשות ביטוח. הבעיה מתחילה  שרובנו לא יודעים אלו ביטוחים יש לנו, באיזה חברת ביטוח, מה הכיסוי הביטוחי וברוב המקרים גם כמה משלמים.

 

חוסר הבנה וידע ביחד החשש שלא יהיה לנו ביטוח מובילים למצב בו יש לנו ביטוחים שונים עם כיסויים ביטוחיים כפולים, חופפים ומיותרים.


מצב בו יש לנו כפל ביטוחי יגרום לנו לשלפ כפול על אותו ביטוח אך ללא יכולת לתבוע פעמיים ויותר באותו מקרה.

סוכן ביטוח מומחה ואובייקטיבי, ינתח את הנתונים שיתקבלו מ "הר הביטוח" ויבצע שינויים וידכונים בתיק הביטוחי במידת הצורך

רוצים לבדוק את התיק הביטוחי

סדר בביטוחים תסייע לנו לחסוך כסף רב ולהיות מכוסים לכל מקרה שיגיע.

אז איך נדע את כל הפרטים הנחוצים?

 

 

לשם כך משרד האוצר הקים את "הר הביטוח" אתר המאפשר לכל אחד במספר פעולות פשוטות למצוא את הביטוחים הרשומים על שמו (ביטוח משכנתא, ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי ועוד).

 

על מנת לצפות בנתונים נדרש להזין מספר תעודת זהות, תאריך הנפקה של תעודת הזהות, האם הונפק דרכון ב- 3 השנים האחרונות והאם יצאתי מהארץ ב- 3 השנים האחרונות.


לאחר הכנסת הפרטים תקבלו רשימה של הביטוחים שברשותכם ובמידה והמערכת תזהה כפילות, תוצג התראה על גבי המסך.

 

עכשיו שיש לכם את הנתונים, מה עושים איתם?


עכשיו מגיע האתגר הגדול, זיהיתם כי יש לכם מספר ביטוחים אבל אתם מתקשים להבין אם ברגע האמת ביטוחים אלו יספקו לכם את המענה האופטימלי מול חברות הביטוח, בנוסף יתכן והמערכת תזהה כפילות בביטוחים והפעולה הראשונה שתרצו לעשות, היא לבטל את אחת הפוליסות

איך תדעו איזה לבטל? איך תדעו אם פוליסה אחת מכילה כיסויים שאין בשניה ובטעות תבטלו את הפחות טובה?


נקודה שצכריך לבחון לפני שמבטלים או עושים פוליסה מה הייעוד שלה, בגדול יש שני סוגי פוליסות ביטוח, "פיצוי" ו- "שיפוי".


הפיצוי - מטרתה להקנות למבוטח סכום כסף שנקבע מראש בפוליסה. במקרה זה אין משמעות לכפל ביטוחי והלקוח יקבל את סכום הפיצוי המגיע לו בשני הביטוחים.


שיפוי – המשמעות שחברת הביטוח משפה אותכם נזק שנגרם לכם ובמקרה זה לא תקבלו סכום כפול מחברות הביטוח אלא או שתתבעו חברה אחת במלוא בכום השיפוי או ששתי הפוליסות יחלקו את הסכום

 

נקודה נוספת שכדאי לקחת בחשבון שבגללה ללקוחות רבים יש כפל ביטוחים, הינה העובדה שלקוחות רבים עושים ביטוח, בריאות, חיים, סיעוד ועוד... דרך מקום העבודה ובנוסף עושים ביטוח פרטי (כפול) בהמלצה של סוכן ביטוח.
תופעה זו נפוצה במיוחד ויוצרת כפל ביטוח בריאות – ביטחי בריאות מסופקים בכמה ערוצים: ביטוח בריאות ממלכתי של קופות החולים, הרחבות של קופות החולים, ביטוחי שב"ן (שירותי ביטוח נוספים) וביטוח פרטי.


מקרה נפוץ של כפילות בביטוח בריאות קורה ללקוחות שיש להם ביטוח קבוצתי במסגרת מקום העבודה ובין הביטוח הפרטי שלכם. במקרה כזה כדאי לבחון טוב ע"י סוכן אובייקטיבי איזה פוליסה עדיפה. מרבית מקומות העבודה אינם מספקים במסגרת הפוליסה הקבוצתית כיסוי למחלות קשות, פוליסה שמומלץ מאוד להוסיף

ההבנה כי במרוצת השנים אנחנו עושים ביטוחים שנכונים לאותו הרגע ולא תמיד אנחנו בוחנים אותם מול הביטוחים הקיימים.
לצערנו קיימת תופעה של סוכנים שלא נותנים את ההצעה הנכונה ביותר ללקוחות ולעיתים אף מטעים אותם.


בדיקת פוליסות ביטוח ובחינת התיק הביטוחי שלכם, צריך להעשות ע"י סוכן מומחה בעל ניסיון שידאג לאינטרס שלכם בלבד.
ניתן בקלות לחסוך בתשלומים החודשיים ולהיות רגועים לכל מקרה בעתיד

 

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש