שתף

בא לשכונה מוצר חדש: אגד קרנות נאמנות

בין תעודות הסל ואפיקי ההשקעה הסולידיים, שוק קרנות הנאמנות נלחם על קהל המשקיעים שלו, ומתכנן להשיק בחודש הקרוב מספר מוצרים חדשים אשר משכללים את שוק קרנות הנאמנות, ומגדילים את היצע האפשרויות של המשקיעים בפרופילי ההשקעה

18.01.2008

עוד דוגמא לכך שתחרות מיטיבה עם הצרכן הקטן היא המתרחש כעת בשוק קרנות הנאמנות.

בין תעודות הסל ואפיקי ההשקעה הסולידיים, שוק קרנות הנאמנות נלחם על קהל המשקיעים שלו, ומתכנן להשיק בחודש הקרוב מספר מוצרים חדשים אשר משכללים את שוק קרנות הנאמנות, ומגדילים את היצע האפשרויות של המשקיעים בפרופילי ההשקעה.

1. אגד קרנות ישראלי  

המוצר מספק השקעה בסל קרנות נאמנות ישראליות של גוף השקעות מסוים, על פי בחירת מנהל אגד הקרנות, כאשר המשקיע משלם דמי ניהול על נייר ערך אחד בלבד.

המוצר מאפשר פיזור גבוה יותר מזה של השקעה בקרן יחידה. כמו כן, המוצר משכלל את ההשקעה במספר קרנות שונות שכן הצרכן אינו צריך לשלם עמלת קנייה ומכירה ודמי ניהול בשיעורים שונים על כל אחת מהקרנות.

המוצר דומה במידה מסוימת לניהול תיק באמצעות קרנות נאמנות, אלא שכאן כאמור התיק מורכב מסל קרנות השייכות לאותו גוף השקעות ובתיק מנוהל סל הקרנות אינו מוגבל לבית השקעות מסוים.

משקיע יוכל באמצעות המשכיר להשקיע באגד קרנות המורכב מקרנות נאמנות המשקיעות בחו"ל ובארץ, וכך לגוון את התיק, ולאזן את פרופיל ההשקעה שלו.

מדיניות ההשקעה באגד קרנות מחייבת אחזקה של לפחות 75% בקרנות נאמנות, והשקעה שאינה עולה על 25% בכל אחת מהקרנות.

2. אגד קרנות חוץ

מדובר במוצר דומה לאגד הקרנות אלא שכאן המוצר מורכב מקרנות נאמנות זרות (הנסחרות מחוץ לישראל) אשר מדיניות ההשקעה שלהן היא גולבלית.

מאחר וההשקעה הנה בקרנות זרות, דמי הניהול של מוצר זה יגלמו את תוספת דמי הניהול שיגבו הגופים המנהלים אותן מבית ההשקעות המאגד, ולכן הם יהיו גבוהים יותר מאלו של אגד הקרנות הרגיל.

על פי התקנות הנוכחיות, אגד הקרנות יוכל להחזיק ביחידות של קרנות אחרות בכמות מוגבלת של עד 15%.

כדי להקטין סיכונים מציעה הרשות לניירות ערך שהקרנות שיוחזקו באגד החוץ יהיו בעלות שווי נכסים שאינו נמוך ממאתיים וחמישים מיליון דולר ומחויבות בפיזור השקעותיהן בין מספר מינימלי של תאגידים, וכדי להבטיח נזילות של אגד הקרנות הוצע להגביל את החזקה בקרנות לקרנות פתוחות בלבד.

3. קרן כספית

מוצר נוסף, שהוא ייבוא של מוצר פופולרי ביותר בארה"ב, עלי הרחבנו בכתבה נפרדת הוא הקרנות הכספיות (לינק).

הקרן הכספית תהווה חלופה לחיסכון / השקעה סולידיים. לאחר השקתה נוכל לראות כיצד היא עומדת במבחן המציאות. 

הכתבה מאת: שגית כהן, בעלת M.A בכלכלה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש