שתף

אנונה – הסדר חדש בעולם הפנסיה, איך זה עובד ולמי זה מיועד

17.06.2007

מה לתוכנית מעולם הפנסיה ולפרי טרופי מדרום אמריקה. ובכן כצפוי אין בניהם קשר.

 

אנונה היא תוכנית המאפשרת למבוטח, לקבל קצבה קבועה מחברת ביטוח, לכל ימי חייו, בתמורה לסכום חד-פעמי המשולם מראש.

 

התוכנית מיועדת לאנשים שקיבלו בעת פרישתם לפנסיה סכום הוני גדול אותו הם מעוניינים להפוך לקצבה תקופתית (חודשית, שנתית וכדומה).

המילה אנונה נגזרת מהמילה annuity שפירושה שנתי. תוכנית זו מתאימה למשל למבוטחים בביטוח מנהלים אשר מקבלים בעת הפרישה לפנסיה סכום הוני חד-פעמי. מבוטח כזה יכול, עם הגיע המועד לפדיון הפוליסה, להחליף את הסכום החד-פעמי המגיע לו באנונה, המבטיחה לו פרנסה לשארית חייו.

 

ניתן לרכוש את האנונה באמצעות סדרת תשלומים או תשלום חד פעמי ומחירה נקבע על פי שערי הריבית במשק בזמן הרכישה.

 

קיימים סוגי אנונות שונים, המוגדרים על פי מספר מאפיינים:

 

 • תדירות התשלום: המבוטח יכול לבחור על פי העדפתו בין תשלום חודשי, שנתי, רבע-שנתי וכדומה. התדירות הנפוצה ביותר היא תדירות חודשית.
   
 • מועדי תשלום האנונה: תשלום בתחילת תקופה סוף תקופה (למשל, תחילת או סוף חודש), או מועד אחר במהלך התקופה, בהתאם לצרכי המבוטח.
   
 • מועד תחילת התשלום: באנונה מיידית, התשלום מתחיל מיד לאחר רכישת התוכנית. באנונה דחויה ניתן לדחות את תחילת התשלומים למועד מאוחר יותר ואף במספר שנים. ניתן גם להגדיר את הדחייה על ידי אירוע מסויים, למשל: אנונה המשולמת לשאירים במקרה מוות של המבוטח.
   
 • משך תשלום האנונה: ניתן לרכוש אנונה מובטחת, המשולמת לתקופה מובטחת שמוגדרת במספר שנים, או אנונת חיים, המשולמת לכל תקופת חייו של המבוטח. ישנה אנונה המשלבת בין שני המסלולים ומאפשרת רכישת אנונת חיים, אשר מוגדרת בה תקופה מובטחת, כך שאם חל אירוע מוות של המבוטח לפני שהסתיימה התקופה המובטחת שהוגדרה מראש, יימשכו תשלומי האנונה לאחר מות המבוטח כפי שייקבע ע``י המבוטח.
   
 • הצמדת האנונה: גובה הקצבה התקופתית מוצמדת למדד שנקבע מראש (למשל מדד המחירים לצרכן או למדד רווחיות של קרן פנסיה, להחלטות אד-הוק של גוף מוסמך, וכו`), או למט``ח, על פי העדפת המבוטח. בנקרייט ריכזה עבורכם את החברות המתמחות בניהול תוכניות אנונה, שיסייעו לכם לבנות תוכנית מותאמת לצרכיכם ושתאפשר לכם לנהל את כספיכם בתבונה. לקבלת הצעות אטרקטיביות בחינם וללא כל התחייבות לחץ כאן .

 

לקבלת הצעה ובדיקה שלתוכנית אנונה מותאמת עבורכם, השאירופרטים וסוכן ביטוח ייצור איתכם קשר בהקדם

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש