שתף

אל תסתכלו רק בקנקן: על תביעות ביטוח בגין תאונה `ללא נזק נראה לעין`

אל תסתכלו רק בקנקן: על תביעות ביטוח בגין תאונה `ללא נזק נראה לעין`

15.05.2016

לא מעט תאונות `קטנות` מתרחשות מדי יום ביומו על הכבישים. הן נקראות בעגה המקצועית תאונות נשיקה, שבהן הרכב המתנגש `מנשק קלות` את הרכב השני. לרוב, תאונות אלו מסתכמות בסקירה מהירה במבט של מקום הפגיעה, ואם לא נראה דבר - הנהגים ממשיכים לדרכם. אך ישנם מקרים שיהיו מסובכים ממה שנראו תחילה.

 

קבלו הצעות לביטוח רכב מסוכני ביטוח מובילים

 

ללא נזק נראה לעין?

 

ייתכן שהנזק האמיתי מסתתר אי שם, עמוק בפנים

 

אז עברתם תאונה קטנה, תאונת נשיקה, ולפי המבט הראשוני ששלחתם אל עבר הרכבים המעורבים, הבנתם שדבר לא קרה? אין זה אומר שאתם צודקים. במקרים רבים התברר לבעל אחד הרכבים (או לשניהם) כי הנזק האמיתי התרחש מבעד לפח: לפתע הם החלו לשמוע רעשים, לפתע הרכב החל להתנהג בצורה משונה וכדומה. ברוב המקרים מדובר בנזק שנגרם כתוצאה מהתאונה.

 

חשוב לזכור: אנחנו, כבעלי הרכב, איננו אנשי מקצוע מיומנים. אמנם כל אדם המעורב בתאונה ישמח לגלות שדבר לא קרה ושהוא יכול לשוב ולעלות על ההגה תוך זמן קצר, אך החיפזון במקרה כזה עלול להיות בעוכריו בהמשך הדרך. אם עברתם תאונה, ולו המזערית ביותר, החליפו פרטים עם בעל הרכב השני, לכל מקרה שלא יהיה.

 

פעולת החלפת הפרטים אינה מספיקה ומומלץ ליצור קשר עם סוכן הביטוח ולעדכנו בזמן אמת. סוכן ביטוח טוב ידע להדריך אותכם כיצד לנהוג ועל ידי כך לחסוך אי נעימות בהמשך.

 

בשורה התחתונה, תאונות דרכים יכולות לגרום נזקים לרכבים, גם אם אלו לא נראים מתחת לפני השטח. עדיף לא לקחת סיכון, משום שהוא יעלה לכם כסף רב בהמשך: אם תגלו מאוחר יותר שהרכב כן ניזוק מהתאונה, לא יהיה לכם אל מי לבוא בטענות. אתם תצטרכו להתמודד עם העניין לבדכם, ולשלם בדרך כלל לא מעט כסף. החלפת פרטים עם בעל הרכב השני תמנע מצב כזה ותבטיח שגם אם `התעוררתם` מאוחר, יהיה לכם למי לפנות: לבעל הרכב עצמו ולחברת הביטוח המבטחת את הרכב שלו.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader