שתף

איך תגייסו אשראי חוץ בנקאי לעסק

איך תגייסו אשראי חוץ בנקאי לעסק

12.03.2014

עסקים הזקוקים למזומנים יכולים לגייס אותו ממספר רב של מקורות – הנה כמה רעיונות אחת הבעיות הנפוצות ביותר בקרב עסקים רבים היא קבלת אשראי מהבנקים. למרות שזהו תפקידם של הבנקים לספק אשראי לחברות ועסקים, לעיתים קרובות עסקים רבים, בעיקר כאלו שתחום הפעילות שלהם אינו שגרתי, מתקשים לקבל הלוואות מהבנקים, במיוחד כאלה שמותאמות בדיוק לצרכיהם.

 

צריכים מימון לעסק? לקבלת הצעות מהגופים המובילים

 

אחת האפשרויות העומדות בפני עסקים הזקוקים לאשראי, היא פניה לנתיבים אחרים לקבלת אשראי, כאשר הכוונה היא אינה להלוואות יקרות ובעייתיות בשוק האפור, אלא למסלולים אחרים המותאמים במיוחד לחברות המתקשות לקבל אשראי בנקאי המתאים להן. האשראי יהיה בחלק מהמקרים רבים יקר יותר מהאשראי הבנקאי, אבל לעיתים קרובות לעסקים אין ברירה אלה לבחור במסלול זה, או משום שהבנק אינו מוכן לתת להם הלוואה, או מפני שהתהליך בבנק ארוך מאוד וממושך, או מפני שההלוואה במסלול האלטרנטיבי מתאימה יותר לצרכים שלהם. אז מה אפשר לעשות? הנה כמה רעיונות:

 

 1. ערבות מדינה:

  אחד הפתרונות הטובים ביותר לעסקים שנתקלים בקושי בבנק, שלא רבים מודעים לו, הוא פניה לסיוע המדינה. הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מציעה לעסקים הלוואה בערבות מדינה בתהליך אישור מהיר יחסית שעומד על 25 ימים מהגשת הבקשה. זוהי הלוואה בנקאית לטווח בינוני-ארוך, שמשחררת את הלווה מהעמדת מלוא היקף הביטחונות, ומאפשרת לו לנצל את ההלוואה לטובת השקעות עתידיות, או לטובת הון חוזר, מבלי להיות תלוי בבנק.

 2. חברות האשראי:

  בשנים האחרונות נכנסו חברות אשראי, שפועלות במגזר הפרטי, גם לתחום ההלוואות לעסקים – והן מעמידות קווי אשראי לעסקים קטנים ובינוניים לצורך התרחבות, שיפוצים, רכישת ציוד וכו'. אם אתם עובדים בקביעות מול חברת אשראי בעסק, ייתכן בהחלט שזו תהיה אופציה טובה עבור העסק שלכם. למידע נוסף - הלוואה חוץ בנקאית

   
 3. חברות אחרות:

  אחת האפשרויות שיכולה להתאים לעסקים שונים היא פניה לחברה אחרת. הלוואות מסוג זה יכולות להתאים למשל לחברות שהבטוחות שהן מציגות אינו יכולות להתאים לבנק, משום שזה אינו מעוניין להשקיע את הזמן הדרוש במקרה הצורך במימוש שלהם. במקרה כזה, פניה לחברה גדולה יותר, שיש לה תזרים מזומנים שמאפשר לה לתת הלוואות, ויכולה לעשות שימוש בסוג הערבויות שהחברה יכולה להעמיד, יכולה לפתור את הבעיה. אפשרות זו יכולה להתאים למשל למפעל שיש לו ציוד רב, לחברה שיש לה צי מכוניות, לחברות שמפעילות ציוד הנדסי וכו'


  בישראל, יש לא מעט חברות גדולות בעלות תזרים מזומנים חופשי שנוהגות להשתמש בכספים שלהן לצורך מתן הלוואות לחברות קטנות יותר, אשר פועלות בתחום דומה. קבלת הלוואה מחברה שכזו עשויה להוביל בעתיד גם לשיתוף פעולה וזוהי דרך שיכולה לשמש גם בעת הצורך לפיתוח עסקי. כמובן יש גם סכנה לכך ששיתוף הפעולה במקרה שלא יצליח יוביל להשתלטות עוינת של החברה.


   
 4. מזומן מיידי:


  אפשרות נוספת היא פניה אל חברות שעוסקות בניכיון צ'קים. פתרון זה מצריך בדיקה מראש של החברה שאתה אתם בוחרים לעבוד, על מנת לוודא שיש לה את כל הרישיונות המתאימים ושהיא עובדת במסגרת החוק, שכן מדובר בתחום שחלקו פרוץ ומושך אליו גם חברות מפוקפקות.
  העבודה מול חברות אלה מתאימה למשל לחברות שמקבלות צ'קים דחויים רבים, או לחברות שעובדות מול חברות המשלמות להן במועדים מאוחרים משמעותית למועד ביצוע העבודה. החברות הללו מספקות מזומן מיידי בתמורה לצ'קים - בעמלה גבוהה כמובן.


   
 5. נגיעה אישית:

  אפשרות נוספת היכולה להתאים במקרים מסוימים, בהם יש זהות מלאה בין העסק לבין הבעלים הפרטיים שלו, היא שימוש בכספים אישיים. הדבר כמובן מסוכן ומצריך שיקול דעת רב, אך כאשר הדבר נדרש וכאשר יש זהות מלאה בין הבעלים לעסק, ניתן למשל לקחת משכנתא אישית מחברה פרטית כנגד בית שבו מחזיקים - ולהשתמש בכסף לצורך זה. כאשר מדובר בעסק משפחתי, ניתן לגייס גם הון מהמשפחה לצורך זה – אבל כדאי מאוד להבהיר את תנאי ההסכם וההלוואה, כדי להימנע מתסבוכות משפחתיות.
שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש