שתף

איך עובדת משכנתא

לא מעט אנשים שואלים את עצמם איך עובדת משכנתא ואיך מחשבים את גובה התשלום החודשי שצריך לשלם לבנק. חשוב להבין כי גובה התשלום נקבע על פי שיטת ההחזר שסגרתם אל מול הבנק שנתן לכם את המשכנתא.

 

במרבית המקרים, הבנקים מעניקים משכנתא על פי לוח שפיצר, שאומר כי גובה ההחזר החודשי הינו קבוע. כמובן שגובה ההחזר משתנה על פי גובה המשכנתא אותה לקחתם, משך זמן המשכנתא (שבמרבית המקרים הוא בין עשרים לשלושים שנים) והריבית אליה הצמדתם את המשכנתא.

 

חשוב לבדוק איך באמת עובדת במשכנתא המוצעת לכם

 

הפרמטר העיקרי שיש לכם השפעה עליו הינו אחוז הריבית אותה תשלמו לבנק בגין לקיחת המשכנתא, ולכן חשוב מאוד להקפיד לא להסכים מיד להצעה שתקבלו מהבנק, וכי עשירית האחוז שתצליחו לחסוך במעמד החתימה תשפיע רבות על ההחזר שלכם לאורך כל חיי המשכנתא.
חשוב מאוד להבין כי רכישת דירה הינה צעד כלכלי משמעותי שלא מתבצע בהינף יד, ולכן עליכם לעשות את כלל הבדיקות המקדימות על מנת שתוכלו להבין לעומק איך עובדת משכנתא, על מנת שתקבלו את ההצעה הטובה ביותר, שתספק לכם את המימון הנדרש וגם אתם תוכלו לעמוד בכל ההתחייבויות שלכם כלפי הבנק לאורך כל חיי ההלוואה.

 

 

איך עובדת משכנתא - אישה מחייכת ליד מחשב

 

משכנתא? מה זה אומר

 

כאשר מבקשים להבין איך עובדת משכנתא דעו לכם כי במרבית המקרים, אנשים בוחרים לקחת משכנתא לטובת רכישת דירה, זאת לאור המחירים הגבוהים של דירה בישראל וחוסר האפשרות לעשות זאת לבד. כיום, אחוז גדול באוכלוסייה חייב לקבל את תמיכת הבנק על מנת להצליח לקנות דירה, ותמיכה זו באה לידי ביטוי בקבלת משכנתא, שהיא הלוואה כספית בתמורה לשעבוד הדירה אותה אתם רוצים לרכוש עד סיום החזר המשכנתא, כולל הריביות. כמובן שישנם עוד מקרים בהם אנשים בוחרים לקחת משכנתא, אם זה לטובת שדרוג הנכס שבו הם מתגוררים, או לכל מטרה אחרת שבה הם זקוקים לקבלת הון כספי בהקדם.

 

קבלו הצעות למשכנתא

 

במידה והנכם מעוניינים לקבל הצעה משתלמת למשכנתא ומידע מפורט בכדי להבין איך עובדת משכנתא, מלאו את השדות בטופס מטה ונציג מטעם אחת החברות המובילות ייצור עמכם קשר בהקדם.

האם חשבון הבנק היה מוגבל בעבר?:
האם חזרו שיקים בחשבון הבנק בשל אי-כיסוי?:
במידה ויש משכנתא נוכחית, האם יש פיגורים בהחזרי המשכנתא?:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש