שתף

איך מניידים את החיסכון לפנסיה? 5 טיפים חשובים

איך מניידים את החיסכון לפנסיה? 5 טיפים חשובים

14.06.2015

מתי בפעם האחרונה שקלתם לנייד את החיסכון שלכם לפנסיה?

 

כיום, ניתן לעבור בקלות בין חברות ניהול פנסיה. איך ומתי כדי לעשות זאת? בואו לקרוא.

 

רמת ניהול החסכונות שלנו לפנסיה היא בעלת חשיבות מכריעה לאיכות החיים שלנו בעתיד. למרות זאת, ישראלים רבים אינם נוהגים לבחון האם החסכונות שלהם מנוהלים היטב ולשביעות רצונם. חשוב לדעת שכיום, ניתן, בקלות יחסית, להעביר את החיסכון הפנסיוני בין חברות, כולו או חלקו, ולכן מומלץ מאוד לבחון מעת לעת אם משתלם לכם לעשות זאת. איך עושים את זה? הנה כמה דברים שחשוב לדעת ולעשות.

 

לקבל מידע – החיסכון הפנסיוני הוא עניין סבוך ומורכב. כדי לקבל החלטה נכונה, כדאי מאוד ללמוד את הנושא היטב, ולקבל ייעוץ מכמה גורמים מוסמכים – יועצים פנסיונים, יועצים בבנקים, וכן בני משפחה וחברים שאתם סומכים עליהם.

 

מה לבדוק - כאשר אתם משווים בין גופי הפנסיה השונים בדקו את הנושאים הבאים: דמי הניהול שנגבים מכם בגין הסכום שאתם מפקידים ודמי הניהול הנגבים מכם בגין סך החיסכון שהצטבר. התשואות שהשיגו החברות בשנים האחרונות (בהקשר זה חשוב להשוות בין תוכניות שנוהלו בפרופיל סיכון דומה) ושביעות הרצון של לקוחות אחרים שאתם מכירים מאיכות השירות של החברה.

 

השוואת זכויות - לפני שאתם מבצעים את המעבר בדקו אם תחול פגיעה כלשהי בזכויות שלכם. הנושא רלבנטי בעיקר לביטוחים שונים שנכללים בחסכון, שעלולים שלא להתחדש בתנאים דומים, אם מצבכם הבריאותי השתנה.

 

המשכיות התנאים - לפני המעבר חשוב לדעת: אם יש לכם קופת גמל או ביטוח מנהלים ישן – מהסוג שאינו משווק יותר בשל שינויים בתקנות, לא תוכלו להתחרט בעתיד ולחזור לחסוך בהם. אם יש לכם תנאים טובים, ייתכן שלא כדאי לכם לוותר עליהם, גם אם דמי הניהול גבוהים יותר.

 

נהלו מו"מ – קבלו הצעות מכמה חברות, ובאמצעותן תוכלו לנהל מו"מ ולהתמקח עם החברות השונות, כולל הנוכחית, כדי לנסות ולשפר את התנאים שהם מציעות לכם. לפני הניוד, בדקו אם אתם חברים באיגוד מקצועי, מועדון חברים או מקום עבודה גדול – שיש לו הסכמים לתנאים נוחים בעבור החברים בו. לאחר הסיכום - אל תשכחו לגבות בכתב ובמסמכים את ההבטחות שתקבלו.

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש