שתף

איך לבחור חשבון בנק לצעירים?

בואו לראות אלו הטבות מציעים בבנקים השונים ללקוחות הצעירים, כדי למשוך אותם

14.07.2014

בחודשים האחרונים מסתמנת תחרות הולכת וגוברת בין הבנקים על משיכת לקוחות צעירים.

 

זאת, ככל הנראה, בשל החלטתו של המפקח על הבנקים להכריח את הבנקים להציע עמלות מוזלות פשוטות וברורות יותר על ניהול חשבונות העו"ש.

 

 

 

לבנקים יש אינטרס גדול למשוך אליהם לקוחות צעירים שכן אלו נוהגים להישאר לעתים קרובות תקופה ממושכת בבנק, כך שעלות הגיוס היא משתלמת ביותר.

 

אז אילו הטבות יכולים לקבל בימים אלה בבנקים לקוחות צעירים?

 

הנה כמה דוגמאות:

 

1. הטבות בבנק הפועלים:

בנק הפועלים  מציע חשבון בנק מגיל אפס למעשה, תחת קטגוריה של "דן חסכן".

זהו חשבון שבו תקבלו פטור מלא מעמלות עו"ש, על פעולות שמבוצעות על ידי פקיד ובערוצים הישירים. גם עמלת טיפול במזומנים להפקדת חסכונות לילד תהיה בחינם.

חשבון מיועד כמובן להורים, לחיסכון לילדים הקטנים.

 

אם אתם צעירים בגילאי 14-18, תוכלו לקבל מבנק הפועלים חשבון עם פטור מלא מעמלות עו"ש על פעולות של פקיד ובערוצים הישירים - וכן כרטיס אשראי ישראכרט צעיר חינם.

הלקוחות הצעירים ביותר בגילאי 14-15 מקבלים פטור מלא גם מעמלת מינימום על חשבון עובר ושב - ועל רוב הפעולות שמבצע פקיד ובערוצים הישירים. זאת לצד כרטיס כספומט חינם מגיל 14.

שימו לב, בגיל זה ניתן לפתוח חשבון רק באישור ההורים עם הצגת תעודת זהות.

 

בגילאי 16-18 תקבלו פטור מעמלת מינימום בעו"ש ועל רוב הפעולות שמבצע פקיד בערוצים הישירים. לצד זאת תקבלו הטבות על הלוואות פעילות, 50% הנחה דמי ניהול על פיקדון ניירות ערך ישראלים וזרים.

כמו כן, תקבלו כרטיס אשראי נטען עם פטור מעמלות על דמי כרטיס ודמי טעינה.

 

לחיילים מגילאי 18 ומעלה מציע הבנק פטור מלא מעמלת מינימום בעו"ש ומרוב הפעולות של פקיד ובערוצים ישירים, כמו כן ניתן לקבל הלוואה של עד 6,000 שקל ב-36 תשלומים חודשיים כשאת תשלום הקרן בלבד ניתן לדחות עד שישה חודשים.

סטודנטים בגילאי 18-35 נהנים מחשבון עם פטור מלא מעמלות עו"ש על פעולות פקיד ובערוצים הישירים וכרטיס אשראי חינם לסטודנטים. סטודנטים מקבלים הטבה של 50% הטבה על תשלום עלות עמלת תשלום שובר שכר לימוד.

 

2. הטבות בבנק לאומי: 

בנק לאומי מפעיל תוכנית מיוחדת תחת השם לאומי באזר, המיועדת לצעירים בני 14-24 (ולסטודנטים עד גיל 34). במסגרת המסלול מקבלים הלקוחות פטור מלא מעמלת מינימום בעו"ש ומפעולות מסוימות המבוצעות על ידי פקיד או בערוצים הישירים.

בנוסף, כל קבוצת גיל מקבלת הטבות ייעודיות המתאימות לה, כמו למשל התראות לסלולרי בחינם לגילאים הצעירים ביותר, הלוואות בתנאים מועדפים למימון שיעורי נהיגה לנוער, הלוואות לשכר לימוד לסטודנטים והטבות על פעילות במט"ח.

כמו כן, החברות במועדון מאפשרת לקבל הטבות בשורת בתי עסק, בתחום האופנה, הבידור והמזון.

 

3. הטבות בבנק דיסקונט:

בבנק דיסקונט אתם יכולים לקבל מסלול מיוחד החל מגיל 15 ללא התניה, שמשתנה בהתאם למעמד שלכם כתלמיד, חייל, חייל משוחרר או סטודנט. בין ההטבות: פטור מהעמלות העיקריות בחשבון, עמלות פעולה על ידי פקיד, ערוץ ישיר, הקצאת אשראי ועוד. פטור מדמי כרטיס אשראי על רוב הכרטיסים, הלוואה ייחודית לצעירים, הצעה לתכנית חיסכון לצעירים וכן מענק של 750 שקלים למי שמעביר משכורת של 700 שקלים ומעלה או תיק השקעות של 25,000 שקלים ומעלה למשך 36 חודשים.

 

3. הטבות בבנק מזרחי:

בנק מזרחי מציע מגוון רחב של מסלולים לפי הגדרת הלקוח.

צעירים בגילאי 16-18 מקבלים 75 שקלים שובר שי עם ההצטרפות, 100% הנחה על דמי ניהול מינימליים לחשבון לשנתיים, ופטור דומה לפעולות בערוץ ישיר או פעולות פקיד, עשרה פנקסי צ`קים חינם לשנה, פטור מתשלום על דמי כרטיס אשראי לשלוש שנים, וכן הלוואה לכל מטרה בריבית נוחה עד 5,000 שקלים.

 

לחיילים מענק ההצטרפות הוא 400 שקלים, הפטורים הניתנים על עמלות דומים, וההלוואה גדולה יותר - עד 10,000 שקל.

סטודנטים יקבלו מענק של 800 שקלים, פטורים דומים והלוואה עד 60,000 שקלים בריבית משתלמת כולל פיצול שכר הלימוד ללא ריבית והצמדה.

 

4. הטבות הבנק הבינלאומי:

בבנק הבינלאומי מציעים פטור מעמלות פעולה ע"י פקיד, פטור מעמלות פעולה בערוץ ישיר, פטור מעמלת הקצאת אשראי, משיכת יתר בגובה 1,000 ש"ח, בריבית פריים בלבד לשנה, פנקס שיקים אחד חינם בשנה קלנדרית, פטור מדמי כרטיס "ויזה נוער" ו- "ישראכרט צעיר" ועוד.

 

5. הטבות בבנקים קטנים:

גם בבנקים הקטנים יש לצעירים מה לחפש.

 

כך, למשל, בנק אוצר החייל מציע מגוון מסלולים לבני נוער, הכוללים פטורים רבים מעמלות, כרטיס אשראי בחינם והטבות כמו הלוואה מיוחדת למימון שיעורי נהיגה. 

גם בבנק אגוד תמצאו מסלול שכולל פטור מרוב העמלות, וכך גם בבנק יהב, שמקדם בין השאר מסלול מיוחד לסטודנטים עם הלוואות נוחות למימון הלימודים.

 

אז איך בוחרים?

בשורה התחתונה, רוב הבנקים מציעים בדרך כלל סל דומה של הטבות לצעירים.

כדי לבחור איזה בנק הכי מתאים לכם, כדאי לקבוע 2-3 פגישות עם סניפים באזור המגורים שלכם, ביחד עם ההורים, ולהתרשם באופן אישי מהשירות של הסניף, ולנסות לקבל הצעות אישיות מותאמות.

לעתים הבנקים אינם מפרסמים את כל ההטבות האפשריות, ומציעים אותן רק במפגשים אישיים מול הלקוח הפוטנציאלי.

 

כמו כן, מאחר שהצעירים עושים גם שימוש נרחב באמצעים דיגיטאליים לניהול החשבון, חשוב מאוד לבדוק כמה נוח להם השימוש באתר ובסלולר, ולקחת זאת בחשבון.

 

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לפתיחת חשבון חדש ו/או להעברת חשבון בנק קיים, אנא מלאו את הסעיפים הבאים:

שדה חובה


שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש