שתף

איך לבחור את בית ההשקעות בו ינוהל התיק

קיבלתם המלצה על מנהל תיקים מסוים. נפגשתם, שוחחתם בנעימים על ניהול התיק, והאמת היא, שבסוף גם מאוד התרשמתם ממנו. אבל מה באשר לבית ההשקעות שאותו הוא מייצג

18.07.2017

נניח שקיבלתם כמה המלצות על מספר מנהלי תיקים.

אז רגע לפני שאתם בוחרים אחד מהם חשוב לבחון את בית ההשקעות שאותו הוא מייצג.

הבאנו לכם כמה דגשים עיקריים:

 • מוניטין וביטחונות - חשוב לבחור גוף מקצועי ואמין שמאחוריו עומדות חברות בעלות עוצמה פיננסית, המעניקות לו יציבות פיננסית ותשתית מקצועית.
   
 • תחום ההתמחות של בית ההשקעות – מבחינת קופות הגמל והקרנות המובילות של בית ההשקעות ניתן ללמוד מהם אפיקי ההשקעה שהוא מתמחה בהם (סולידיים, מנייתים, שווקים בחו``ל וכו`). אתר האינטרנט של בית ההשקעות מכיל לרוב גם הוא מידע על פילוסופיית ההשקעה ותחום ההתמחותו.
   
 • הקשר הישיר מתנהל מול מנהל ההשקעות אבל חשוב לא פחות לבחור בית השקעות.
   
 • פעילות בארץ ובחו"ל - קשר אסטרטגי משמעותי עם גורם פיננסי מחו``ל חיוני בזירת ההשקעות הגלובלית אשר נדרשת בה מקצועיות רבה במגוון השווקים והמטבעות. הדבר ישפר את רמת הפריסה של הנכסים גם בחו"ל.
   
 • סביבת עבודה – מנהל תיקים טוב ככל שיהיה יתקשה לעבוד ביעילות בסביבת עבודה לא מקצועית. דברים שכדאי לקבל עליהם מידע הוא האם הצוות של בית ההשקעות ותיק או שהעובדים מתחלפים בתדירות גבוהה, האם הקשר בין העובדים וההנהלה תקין, האם בית ההשקעות עובד בצורה יעילה או שמנהל ההשקעות שלכם צריך להתעסק בעוד מיליון דברים אחרים.
   
 • מחקר – מחלקת המחקר מספקת אנליזות וסקירות למנהלי התיקים אשר מהווים כלי חשוב בעבודתם. בבתי השקעות גדולים בדרך כלל יש מחלקת מחקר ואילו אלו שאין בהם מחלקת מחקר קונים אותם מבחוץ.
   
 • ביצועים - איכות הניהול של קרנות הנאמנות וקופות הגמל במידה ויש כאלו בבית ההשקעות הנה אחת הדרכים למדוד את איכות מנהלי ההשקעות בו.
   
 • שירות לקוחות - יש לבדוק האם לבית ההשקעות יש מחלקת שירות לקוחות ומה מידת הזמינות שלה.
   
 • מנהלי תיקים יש לבדוק כמה מנהלי תיקים יש בחברה, ומה המדיניות לגבי התאמת מנהל תיקים או החלפתו במקרה הצורך.

המשך לאיך לבחור מנהל תיקים

מדריך לבחירת מנהל תיקים – תוכן עניינים

כיצד בנקרייט יכולה לסייע לכם בבחירת מנהל תיקים

למידע נוסף בנושא השוואת מנהלי תיקים / ניהול תיקי השקעות

* במידה וברצונכם שנציג מטעמנו יחזור אליכם בנוגע לבחירת מנהל תיקים, אנא מלאו את הסעיפים הקצרים הבאים:

שדה חובה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

לוח אירועים

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש