שתף

איך כדאי לקחת משכנתא? 7 דברים שכדאי לדעת

איך כדאי לקחת משכנתא? 7 דברים שכדאי לדעת

13.04.2015

רוצים לדעת איך כדאי לקחת משכנתא? הגעתם אל המקום הנכון.

 

לקיחת משכנתא היא אחד הצעדים הכלכליים החשובים והמשפיעים ביותר בחייהם של רוב האנשים. כדי שלא לבצע טעויות שעלולות לעלות ביותר, כדאי להתכונן ללקיחת המשכנתא בצורה מושכלת ולהקדיש לכך זמן ומשאבים. הנה כמה שאלות שהתשובות עליהן יעזרו לכם לדעת איך כדאי לקחת משכנתא.

 

טופס הזמנת הצעות מחיר - ריבית משכנתא

 

 1. מהי המסגרת כללית? לפני שאתם ניגשים אל תהליך לקיחת המשכנתא עצמה, כדאי לכם לנסות ולקבוע מסגרת לסדר הגודל של הסכום שאותו אתם רוצים ויכולים לקחת.

   
 2. כמה כסף יש לכם? בדקו מהו ההון העצמי שעומד לרשותכם, כלומר כמה כסף אתם יכולים לגייס ממקורות עצמים, חסכונות שלכם ואולי גם מתמיכה של בני משפחה.

   
 3. כמה עולות דירות? בדקו כמה אופציות של דירות מבחינת מיקומים, גדלים, דירות חדשות וישנות וכו` - וראו מה טווח המחירים שלהן.

   
 4. לכמה משכנתא אתם זקוקים? כעת נסו לבדוק מהו סכום המשכנתא שאתם זקוקים לו – ההפרש בין עלות הדירה (כולל ההוצאות הנלוות, כמו מיסים, עורכי דין, ריהוט וכו`) לבין ההון העצמי שלכם.

   
 5. כמה משכנתא אתם יכולים לקחת? כאשר אתם עומדים להחליט איך כדאי לקחת משכנתא, חשוב לשים לב לא לקחת משכנתא גדולה מדי, כזו שלא תאפשר לכם לעמוד בהחזרים החודשיים שלה. אם ההחזר החודשי גבוה מדי, אתם עלולים להיקלע למצוקה של תזרים מזומנים שלילי ולהיאלץ לקחת הלוואות נוספות יקרות יותר.

   
 6. איך כדאי לקחת משכנתא בהחזר חודשי סביר? את ההחזר החודשי אפשר להקטין, אם פורסים את המשכנתא לתקופות ארוכות, אבל הדבר מגדיל את העלות הכללית של המשכנתא. החישוב המקובל הוא זה שיוביל אתכם להקדיש להחזר המשכנתא החודשי עד שליש מההכנסה הפנויה שלכם נטו.

   
 7. באיזה מסלול לבחור? בכל הקשור לבחירת המסלולים אין תשובה חד משמעית לשאלה איך כדאי לקחת משכנתא. הדבר תלוי במגבלות ששוררות באותה עת ושנקבעות על ידי בנק ישראל ובשיעורי הריבית במשק.
  ככלל, ניתן לומר שמומלץ לשלב בין מסלולים שונים כדי לשמור על גמישות ולהימנע ממצב שבו יש סיכון יתר ממסלול אחד וכן לשמור על גמישות שתאפשר לכם לבצע מיחזור משכנתא בלא שהדבר יהיה כרוך בעלויות גבוהות יותר מדי.

 

לקבלת הצעה בנושא : ייעוץ משכנתא | הלוואות לכל מטרה

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש