שתף

איך יודעים איזה וכמה משכנתא לקחת

איך יודעים איזה משכנתא לקחת? בחירת משכנתא היא החלטה שלה השפעה רבה מאוד על המצב הכלכלי שלנו, לאורך שנים רבות. בחירה שגויה עשויה לעלות ביוקר. בחירה נכונה יכולה לחסוך הרבה מאוד כסף.

12.04.2015

עומדים לקחת משכנתא? בואו לגלות טיפים חשובים שיעזרו לכם לקחת את המשכנתא שהכי מתאימה לכם

 

איך יודעים איזה משכנתא לקחת? בכל שנה עשרות אלפי ישראלים מתלבטים בשאלה הזאת. אחרי הכל, בחירת משכנתא היא החלטה שלה השפעה רבה מאוד על המצב הכלכלי של אלו הלוקחים אותה, לאורך שנים רבות. בחירה שגויה עשויה לעלות ביוקר. בחירה נכונה יכולה לחסוך הרבה מאוד כסף.

 

אז איך יודעים איזה משכנתא לקחת? התשובה אינה פשוטה, כמובן. בחירת משכנתא היא תהליך מורכב ומסובך וכדי לבצע אותו בצורה הטובה ביותר כדאי להקדיש לא מעט זמן ללימוד הנושא, להתייעצויות, לבדיקות ולהשוואות. כדי לבחור נכון את המשכנתא יש לקחת בחשבון מספר שיקולים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

 

חשבתם על ייעוץ משכנתא? זה שווה לכם הרבה זמן וכסף - רוצים להכיר יועץ משכנתא? - לייעוץ משכנתא לחצו כאן

 

 

 1. היזהרו מחלומות - הפיתוי לקחת משכנתא גדולה כדי להגשים חלום ולרכוש דירה באיכות גבוהה, גדול. אבל הסכנה שבלקיחת משכנתא גדולה מדי גבוהה ולכן רצוי שלא לנסות בהכרח להגשים את החלומות הגדולים ביותר שלכם, במחיר של סיכון גדול, ולזכור כי תמיד ניתן לשדרג את איכות החיים והדיור בעתיד.

   
 2. החזירו כשליש - כדי שלא תסתבכו בלקיחת משכנתא גדולה מדי, נסו לפעול לפי הכלל המומלץ הבא, קחו משכנתא שההחזר החודשי שלה לא יעלה על שליש מההכנסה הפנויה שלכם נטו. אתם יכולים להקטין את ההחזר על ידי הגדלת אורך חיי המשכנתא, אך זכרו שהדבר מגדיל את העלות הכללית שלה.

   
 3. התכוננו לשינויים - זכרו שההחזר החודשי שאתם משלמים בשלב הראשון עשוי להשתנות בעתיד בהתאם לשינויים בריבית במשק ובהתאם למסלולים שבהם בחרתם.
  אם ההחזר החודשי יגדל משמעותית ותתקשו לעמוד בו, הדבר עלול לסבך אתכם, ולכן נסו לבחור במשכנתא כזו שגם אם ההחזר החודשי יעלה בכ-25%, עדיין תוכלו לעמוד בו.

   
 4. צפו את הבלתי צפוי - יכולת ההחזר שלכם בעתיד תושפע משינויים בחיים שלכם, לטובה (גידול בשכר) או לרעה (אבטלה, מחלה). נסו לבחור במסלולים שיאפשרו לכם לבצע מחזור משכנתא, מבלי שהדבר יעלה לכם ביוקר.

   
 5. נהלו מו"מ - חשוב כמובן לא לשכוח להתמקח עם הבנקים השונים, בניסיון להוריד את העלויות. כל הפחתה של שבריר אחוז יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף. לקיחת משכנתא, כמו כל עסקה אחרת, פתוחה למשא ומתן בינכם לבין הצד השני, הבנקים למשכנתאות.

   

לקבלת הצעה בנושא : ביטוח משכנתא | ריבית משכנתא

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש