שתף

איך חוסכים לבד? 4 אופציות מובילות

15.06.2015

בואו לגלות מה ההבדלים בין אפיקי החיסכון הנפוצים במשק, ותוכלו לגלות מה מהם מתאים לכם יותר.

 

אם אתם מצליחים לסגור את החודש במאזן חיובי, שווה לכם להשתמש בעודפים הכספיים לצרכי חיסכון – שיכול כמובן לגדול בזכות התשואה. בעידן הריבית האפסית – הנתיב המקובל של פקדון לא מניב כמעט דבר, ולכן רבים שוקלים להשקיע בצורה קצת יותר מתוחכמת. איך אפשר ואיך כדאי לעשות זאת? הנה מדריך קצר שיעזור לכם להכיר את ההבדלים בין האפשרויות:

 

1. חשבון מיועץ בבנק – חשבון כזה נוח וקל לתפעול ויועץ הבנק יסייע לכם לנהל אותו. אין סכום מינימלי להפקדה והנזילות יומית. לא ניתן להפקיד אליו בהוראת קבע. הכסף נמצא כמובן בחשבון בבנק שלכם. דמי הניהול תלויים במכשיר ההשקעה שנבחר. העמלות גבוהות יחסית, כ-0.5% לפעולה ודמי משמרת של 0.6% עד 0.8% לשנה.

 

2. תיק מנוהל – תיק השקעות ניתן לנהל בבנק או בבית השקעות. יש צורך בכ-100,000 שקל לפחות כדי לפתוח אותו. לא ניתן להפקיד אליו בהוראת קבע, והנזילות בו יומית. דמי הניהול תלויים בגודל התיק ונעים בד"כ סביב 0.8% ל-1.2%. כמו כן יש לשלם עמלות קנייה ומכירה של כ-0.1%-0.2% ודמי משמרת בגובה משתנה.

 

3. קרן נאמנות – קרן נאמנות ניתן לפתוח בקלות ובמהירות ולבחור מבין שלל אפשרויות. אין צורך בסכום מינימלי וניתן להפקיד בהוראת קבע. הנזילות היא יומית והכסף נמצא בבנק. דמי הניהול תלוי בקרן וברמת הסיכון ונע בד"כ בין 0.5% לקרנות הפשוטות ביתר ועד ל-4% בקרנות מנייתיות מורכבות. יש לשלם דמי משמרת שגובהם הוא סביב 0.6% ל-0.8%.

 

4. פוליסה פיננסית – פוליסה כזו ניתן לפתוח בחברות הביטוח. היא מצריכה השקעה ראשונית מינימלית של עשרות אלפי שקלים. ניתן להפקיד אליה בהוראת קבע. הנזילות משתנה בהתאם לפוליסה ונעה בד"כ סביב 7-30 יום. דמי הניהול תלויים בגובה ההשקעה ונעים בדרך כלל בין 0.8% ל-1.2%. כמו כן יש עלות של הוצאות ניהול השקעות בגובה של כ-0.25% לשנה. כדאי לקרוא גם את המאמר פוליסת חיסכון או קרן נאמנות בהקשר הזה

 

לקבלת הצעה ממנהל תיקים

שתף

אולי יעניין אותך גם...

loader

בנקרייט עושה מאמצים לאסוף עבורך מידע מדויק ועדכני כדי לתת בידיך כלי עזר. עם זאת, אין בנקרייט יכולה להיות אחראית לנכונות המידע ולאפשרות השימוש בו. אין לראות באתר זה המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק את המידע המפורסם לפני כל החלטה.

תנאי שימוש